Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Grozi mu 20 lat więzienia

  • 20.07.2021, 13:57 (aktualizacja 20.07.2021, 15:46)
  • News4Media
Zbigniew S. usłyszał zarzuty. Grozi mu 20 lat więzienia wSensie.tv - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47060191
Zbigniew S., przedsiębiorca znany z nagrywanych w sieci filmów, w których ubliżał rządowi, a w szczególności Zbigniewowi Ziobrze, stanie przed sądem. Za przestępstwa opisane w akcie oskarżenia grozi mu do 20 lat więzienia.

Oprócz S. oskarżeni są także jego żona, syn i dwie inne osoby. W akcie opisano kilka spraw: przywłaszczenie pieniędzy wpłacanych na konto prowadzonej przez przedsiębiorcę fundacji, pranie brudnych pieniędzy oraz przywłaszczenie środków fundacji. „W pierwszym wątku Zbigniewowi S. postawiono zarzut przywłaszczenia powierzonych mu przez darczyńców środków fundacji w wysokości ponad 535 000 zł. Pieniądze te zostały wykorzystane niezgodnie z celami statutowymi fundacji.” – informuje Karol Blajerski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Pieniądze, które wpłacali ludzie, były przelewane na konto prywatnej firmy, a Zbigniew S. je sobie wypłacał. Kolejny zarzut dotyczy przywłaszczenia środków na grę w kasynie. Prokuratorzy ustalili, że za pieniądze fundacji przedsiębiorca kupował żetony do gry w jednym z lokali w Warszawie. Podczas wizyty tam w grudniu 2019 roku biznesmen miał wydać w ten sposób 217 000 zł. „Zbigniewowi S. zarzucono także przywłaszczenie pieniędzy na szkodę fundacji, poprzez udzielenie nieoprocentowanej pożyczki na rzecz Edwarda S. oraz dokonanie płatności z konta fundacji na rzecz adwokatów w sprawie niezwiązanej z jej funkcjonowaniem.” – dodaje prokurator Blajerski i uzupełnia, że żona S. pomagała mężowi w przywłaszczeniu środków oraz sfałszowała jeden z dokumentów.

Kim jest Zbigniew S.

To znany przedsiębiorca, kreujący się na filantropa. Współpracował z politykami Samoobrony, w tym z Andrzejem Lepperem. Był też członkiem Kongresu Nowej Prawicy i zapowiadał utworzenie własnej partii. W 2015 roku poparł w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę. Rozpoznawalność zapewniły mu internetowe nagrania, na których – używając niecenzuralnych słów – mówi o sądach i politykach. W styczniu 2020 r. został zatrzymany pod zarzutem składania publicznych gróźb pod adresem ministra sprawiedliwości i jego rodziny. Wyjechał do Norwegii, gdzie starał się o azyl (potem w Holandii). Został deportowany do Polski w czerwcu tego roku.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe