Konferencja PSL przy stacji Orlenu. W jej trakcie spadła cena paliwa

  • 05.07.2021, 20:52
  • TVN24/x-news
Konferencja PSL przy stacji Orlenu. W jej trakcie spadła cena paliwa
Warszawa. - Dziesięć lat temu prezes Jarosław Kaczyński na konferencji ze słynnym kanistrem mówił, że trzeba obniżyć ceny benzyny o połowę, a one wzrosły o połowę - mówił w niedzielę (4.07) szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, stojąc przed jedną ze stacji. W czasie gdy przemawiał, ceny na niej spadły o 15 groszy. - Nie zdawałem sobie sprawy, że my mamy taką sprawczość - skwitował.

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz zorganizował w niedzielę konferencję przy stacji paliw Orlen na stołecznej ulicy Polnej. Zwracał tam uwagę na wysokie ceny paliw i przedstawił, jak mówił, uśrednione ceny paliw z czerwca 2020 i 2021 r.

Pokazując ceny benzyny bezołowiowej 95, Kosiniak-Kamysz wymienił: - Było 4,13 (złotego). Średnia w czerwcu tego roku to jest 5,49. To wzrost o 33 procent. Na oleju napędowym to wzrost o 31 procent. - Te tablice i tak nie nadążyły za cenami, które są za mną, na stacji Orlenu, w centrum Warszawy. Jest 5,66 – powiedział, wskazując na ceny paliw EFECTA 95 i EFECTA Diesel.

Szef ludowców przywołał też postać prezesa Orlenu Daniela Obajtka. – On, jak wszyscy wiemy, "wszystko może". Więc jak wszystko może, to niech nie zajmuje się pisaniem artykułów, kupowaniem prasy i jej kolportażem, ale zajmie się tym, do czego powołany jest Polski Koncern Naftowy: do tego, żeby dystrybuować benzynę i olej napędowy w cenach, które są możliwe do zakupu przez naszych rodaków – oświadczył.

Rzecznik partii Miłosz Motyka w trakcie konferencji zauważył, że na tablicy wyświetlającej ceny paliw stawki obniżyły się. - Naprawdę ja nie zdawałem sobie sprawy, że my mamy taką sprawczość. W ciągu pięciu, siedmiu minut (trwania konferencji - red.) ceny benzyny o 15 groszy poleciały w dół – skomentował ten fakt Kosniak-Kamysz.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe