Brzeski szpital przywraca odwiedziny pacjentów

  • 04.06.2021, 14:20
  • Gabriela Kudła
brzeski-szpital-przywraca-odwiedziny.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Szpitalu Powiatowym w Brzesku wróciła możliwość odwiedzin pacjentów na oddziałach szpitalnych. Wznowione od soboty (29 maja) odwiedziny są możliwe codziennie w godzinach 13-17, a do pacjenta może wejść wyłącznie jedna pełnoletnia osoba odwiedzająca. Ostateczną decyzję o możliwości odwiedzin pacjentów w danym momencie podejmuje jednak personel medyczny oddziału, w którym przebywa pacjent.

- W związku z poprawą sytuacji epidemicznej również postanowiliśmy umożliwić odwiedziny pacjentów hospitalizowanych w szpitalu. Zdajemy sobie sprawę, że kontakt z bliskimi dla chorych jest bardzo istotny, stąd właśnie taka decyzja - mówi Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku. 

W ostatnim tygodniu z brzeskiego szpitala wypisano ostatnich pacjentów z COVID-19. Dlatego od 1 czerwca decyzją wojewody małopolskiego placówka nie prowadzi leczenia pacjentów z koronawirusem. 

- Jeżeli tacy pacjenci się do nas zgłaszają, są u nas diagnozowani w warunkach szpitalnego oddziału ratunkowego i po potwierdzeniu choroby, po potwierdzeniu diagnozy przesyłani są do dedykowanych szpitalu do leczenia tych pacjentów. To są szpitale zakaźne w Małopolsce - mówi Adam Smołucha. 

Wskutek przekształcenia oddziałów na covidowe, zmniejszono działalność pozostałych oddziałów szpitalnych. Teraz placówka ponownie rozszerza łóżka dla pacjentów tak zwanych niecovidowych.

- Jesteśmy na etapie przygotowania tej infrastruktury, ponieważ te miejsca po oddziałach covidowych, one wymagają remontu, dezynfekcji więc jesteśmy na etapie przygotowywani tych łóżek do przekazania ich pacjentom tak zwanym czystym - mówi Adam Smołucha. 


W trakcie szczytu zachorowań planowane zabiegi były czasowo wstrzymany. 

- W tej chwili wszystko wraca do normy, blok operacyjny funkcjonuje normalnie no i mamy nadzieje, że ten stan będzie trwał jak najdłużej - dodaje Adam Smołucha. 

Przypomnijmy, że w lutym tego toku decyzją wojewody małopolskiego oddziały covidowe w szpitalu w Brzesku zostały zlikwidowane, a ich ponowne otwarcie nastąpiło miesiąc później. Powodem była rosnąca ilość zakażeń COVID-19 w regionie.     

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe