Uczniowie z Gminy Tarnów artystycznie upamiętnili poetkę Józefę Frysztakową

  • 28.05.2021, 14:59
  • Natalia Tryba
frysztakowa-gmina-tarnow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W czasach, gdy czytanie poezji nie jest ulubionym zajęciem nastolatków takie konkursy to dowód na to, że sztuka trafia do najbardziej wrażliwych serc. W Gminie Tarnów odbył się XXIV Konkurs Recytatorski Poezji Józefy Frysztakowej oraz IX edycja konkursu plastycznego, w którym uczestnicy ilustrowali teksty poetki. Uroczyste podsumowanie tegorocznych edycji odbyło się w Szkole Podstawowej w Tarnowcu.

Do etapu recytatorskiego zgłosiło się 63 uczniów, wpłynęło także 146 prac plastycznych młodzieży z terenu gminy Tarnów. W tegorocznych zmaganiach wzięli też udział uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół z Tuchowa, Turzy i Rzepiennika Biskupiego.

To, że konkurs odbywa się na terenie Szkoły Podstawowej w Tarnowcu nie jest przypadkowe. To tutaj, postać poetki, jest szczególnie bliska zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Zainspirowani uczniowie biorą przykład z nauczycieli i z przyjemnością uczestniczą w kolejnych edycjach.

W wydarzeniu, wśród zaproszonych gości, byli także potomkowie Józefy Frysztakowej - córka Danuta oraz syn Janusz. Dziękując młodzieży nie kryli wzruszenia.

To właśnie zachwytu nad światem, nad poezją i sztuką, którą upodobała sobie Józefa Frysztakowa chcą uczyć organizatorzy konkursu. Tegoroczne wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w reżimie sanitarnym, ale pomysłodawcy i uczestnicy liczą na to, że w przyszłym, jubileuszowym dla Gminnego Konkursu roku - będzie można spotkać się w szerszym gronie i na dłuższy czas.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe