Pirat drogowy zatrzymany w Skrzyszowie

  • 24.05.2021, 11:07
  • KMP Tarnów
Pirat drogowy zatrzymany w Skrzyszowie
W niedzielne przedpołudnie przy słonecznej pogodzie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie kontrolowali prędkość w Skrzyszowie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kilka minut po 10 usłyszeli ryk silnika motocykla. Zmierzona prędkość ręcznym miernikiem prędkości wskazała, że kierowca jednośladu rozpędził się do szybkości 178 km/h. Kierowca został zatrzymany i wówczas okazało się, że to 21-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który po prawdzie posiada prawo jazdy kategorii AM i B, niestety nie zdążył wyrobić kategorii A, uprawniającej do jazdy motocyklem.

Mężczyzna za zbyt szybką jazdę stracił posiadane prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany grzywną, a jego motocykl został odholowany.

Tarnowscy policjanci zwracają uwagę na jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i nieprzekraczanie dozwolonych prędkość. Tylko w minionym tygodniu 30 kierowców straciło swoje prawa jazdy, z czego 29 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Od początku roku takich kierowców jest już ponad 500, a w całym zeszłym roku było ich 781.

KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe