Szczurowa. 28 laptopów trafiło do szkół

  • 18.05.2021, 09:08
  • Gmina Szczurowa
Szczurowa. 28 laptopów trafiło do szkół
28 laptopów wraz z akcesoriami zostało dzisiaj przekazanych szkołom z terenu Gminy Szczurowa. Urządzenia zakupiono w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - pakiet edukacyjny. Laptopy przekazał wójt Zbigniew Moskal wraz z Panią wicemarszałek Województwa Małopolskiego Martą Malec-Lech.

Nowe laptopy trafiły do szkół podstawowych w Szczurowej, Zaborowie, Uściu Solnym, Woli Przemykowskiej, Strzelcach Wielkich i Niedzieliskach. W spotkaniu udział wziął wiceprzewodniczący rady Gminy Szczurowa Andrzej Fiołek oraz dyrektorzy placówek oświatowych, którzy odebrali sprzęt. Na nowe urządzenia do nauki gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie blisko 75 tysięcy złotych.

Jak tłumaczyła Marta Malec-Lech z zarządu Województwa Małopolskiego, ostatni rok był trudny dla edukacji.

 Zarząd Województwa Małopolskiego postanowił utworzyć specjalny pakiet edukacyjny, jedyny taki w całym kraju. Na ten pakiet przeznaczyliśmy 60 milionów złotych - mówiła podczas spotkania w Szczurowej Marta Malec-Lech. 

Cieszę się, że to wsparcie również trafiło do gminy Szczurowa. Chciałabym podziękować Panu wójtowi za aktywne pozyskiwanie środków dla samorządu. Gmina otrzymała maksymalne środki z tego programu grantowego - podkreślała Marta Malec-Lech.

To kolejne fundusze zewnętrzne, które pozyskaliśmy dla naszej gminy. Są one szczególnie ważne, ponieważ dotyczą edukacji dzieci i młodzieży z naszej gminy -  mówił wójt gminy Szczurowa Zbigniew Moskal. Dla samorządu gminy Szczurowa edukacja jest szczególnie istotnym tematem. Gmina aktywnie pozyskuje dofinansowania na rozbudowę i remonty placówek oświatowych, zakup wyposażenia sal edukacyjnych czy na dodatkowe zajęcia dla uczniów - podkreśla Zbigniew Moskal.


Na zakup urządzeń dla uczniów z naszej gminy łącznie pozyskano blisko 210 tysięcy złotych, za które zakupiono 105 laptopów. Zostały one przekazane dzieciom i młodzieży na czas nauki zdalnej.

Gmina Szczurowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe