Potężny pocisk artyleryjski wykopany w żwirowni na terenie Bobrownik Wielkich [ZDJĘCIA]

  • 12.05.2021, 14:07
  • Natalia Tryba
Potężny pocisk artyleryjski wykopany w żwirowni na terenie Bobrownik Wielkich…
We wtorek 11 maja 2021 roku tuż po godzinie 11 operator dużej koparki kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich wykopał potężny niewybuch. Powiadomił o nietypowym, niebezpiecznym znalezisku dyżurnego tarnowskiej jednostki. Ten skierował na miejsce zespół minersko-pirotechniczny z Tarnowa. O odkryciu zostali powiadomieni również saperzy z Rzeszowa.

Niewybuch został określony jako pocisk artyleryjski Skoda do armatohaubicy kalibru 300 milimetrów, długości 1200 milimetrów. Jego zasięg rażenia, to promień około 500 metrów. Z uwagi, że został on wykopany na terenie kopalni i nie było w pobliżu żadnych zabudowań, nie było konieczności ewakuacji. W tym dniu przerwano pracę operatora koparki, a patrol saperki na następny dzień w środę przed południem zabezpieczył pocisk. Został on przez saperów wywieziony na poligon i tam bezpiecznie zneutralizowany. 

Jest to drugi taki niewybuch wykopany przez operatora koparki w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich. Poprzednie niebezpieczne znalezisko miało miejsce pod koniec sierpnia 2020 roku. W związku z tym w dalszym ciągu policjanci przypominają o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, by skierować tam patrol Policji.
 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe