Rusza drugi etap remontu mostu w Ostrowie. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą

  • 11.05.2021, 18:09
  • Wioletta Zarębska
rusza-drugi-etap-remontu-mostu-w-ostrowie-wlasnie-podpisano-umowe-z-wykonawca.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już niebawem ruszą prace związane z drugim etapem remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie. Powiat tarnowski właśnie podpisał umowę z wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu – firmą Wolmost z Rzeszowa. Dokument podpisano w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

- Myślę, że to historyczna chwila dlatego, że to, co zrobiliśmy i w jak krótkim czasie udało to się zrobić zasługuje na wielkie słowa uznania jeżeli chodzi o współpracę drużyny na czele z panem starostą, czyli ze mną, z panią poseł Anną Pieczarką, z panem wicestarostą Jackiem Hudymą, który nas tutaj bardzo wspierał i z naszą drużyną, która tak bardzo zaangażowana była w ten drugi etap począwszy od pierwszego – mówił Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Drugi etap remontu mostu ma kosztować 27,5 miliona złotych. Inwestycje wykona firma Wolmost z Rzeszowa.

- Firma Wolmost wygrała ten kontrakt wspólnie w konsorcjum z Mostostalem Kielce z grupy Mostostal Warszawa. Myśmy wspólnie realizowali wiele zadań na terenie województwa podkarpackiego, lubelskiego, także wiemy jak tutaj to sobie zorganizować w miarę sprawnie. Mam nadzieję, że uda się wykorzystać nasze doświadczenie – dodawał Zbigniew Wolan prezes zarządu firmy Wolmost z Rzeszowa.

Most na Dunajcu w Ostrowie to ważny łącznik zachodnich gmin regionu z Tarnowem. Dla wielu mieszkańców zamknięcie przeprawy sprawiło, że czas dojazdu do miasta znacznie się wydłużył. Dzięki podpisaniu umowy, a co za tym idzie - rozpoczęciu prac, już za rok na powrót będzie można korzystać z odnowionego mostu w Ostrowie.

- Często jestem pytana, czy to w sklepie, czy w przychodni, czy w takich miejscach, które odwiedzamy w czasie swojego życia – kiedy most. I dzisiaj możemy powiedzieć, że ten most będzie już budowany – mówiła posłanka Anna Pieczarka.

- Ja z racji tego, że jestem mieszkańcem gminy Wierzchosławice ogromnie się cieszę, mając wiedzę, że ta przeprawa, most jest kluczowy dla subregionu tarnowskiego, ale też dla firm, które działają na terenie miasta i powiatu. Mówię o Grupie Azoty, o Strefie Aktywności Gospodarczej. To jest ogromnie ważne, tym bardziej że ludzie też muszą się przemieszczać i wiem osobiście – bo przecież dojeżdżam codziennie – że było to bardzo duże utrudnienie – dodawał Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

Dodajmy, że drugi etap remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie ma kosztować 27,5 miliona złotych. Duża część środków została pozyskana z rządu, milion złotych dołoży samorząd województwa małopolskiego, a 500 tysięcy złotych będzie pochodzić z budżetu powiatu tarnowskiego. W sumie całość remontu pochłonie około 35 milionów złotych.

Wszystko wskazuje na to, że most całkowicie przejezdny będzie w marcu przyszłego roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe