Koniec z wyścigami w centrum miasta. Wzmożone kontrole policji i straży miejskiej

  • 11.05.2021, 16:56
  • Gabriela Kudła
nielegalne-rajdy-i-wieczorne-imprezy-przy-ulicy-pilsudskiego.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości, a nawet wyścigi samochodowe to na to w ostatnim czasie skarżyli się mieszkańcy ulicy Piłsudskiego. Na parkingu zlokalizowanym w pobliżu Przystani Kantoria szczególnie porą wieczorową coraz częściej zdarzały się liczne zakłócenia porządku publicznego. Po wielokrotnych zgłoszeniach mieszkańców zarówno policja, jak i straż miejsca zaczęli systematycznie kontrolować rejon kantorii.

 - Od momentu kiedy na tym parkingu w tym miejscu, pojawili się funkcjonariusze  Straży Miejskiej, przestało dochodzić do grupowania się tych osób, czy dochodziło do sporadycznego, cyklicznego parkowania tych samochodów w tym miejscu na widok radiowozu, najczęściej te osoby, które przyjeżdżały w to miejsce, po krótkotrwałym parkingu oddalały się z miejsca - mówi Janusz Wdowiak, naczelnik Oddziału Patrolowo-Interwencyjnego Straży Miejskiej w Tarnowie. 

Również na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiły się zgłoszenia o  „nielegalnych rajdach samochodowych”.

 - Problem polega na tym, że młodzi ludzie spotykają się na kantorii, która jest miejscem widokowym, gdzie najczęściej osoby chcą tam spędzać wolny czas. Spędzają ten wolny czas najczęściej w godzinach popołudniowych, wieczornych i wówczas podjeżdżają swoimi szybkimi i kolorowymi samochodami. Policjanci wiedzą o tej sytuacji i za każdym razem pojawiają się tam kontrole samochodami zarówno oznakowanymi, jak i nieoznakowanymi - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

W ostatnim czasie za nadmierną prędkość w tym miejscu tarnowscy policjanci odebrali prawa jazdy kilku kierowcom.

 - Przypominam ulica Piłsudskiego od świateł w Parku Strzeleckim w kierunku właśnie kantorii ma zmniejszoną prędkość z 50 do 30 km/h. W związku z tym utrata prawa jazdy jest możliwa, przy prędkości powyżej 80 km/h - dodaje Paweł Klimek. 

Dodajmy, że na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem ulicy Piłsudskiego z ulicą Romanowicza a parkingiem przy kantorii, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczenia prędkości, drogowcy ustawili tak zwane szykany, które mają spowolnić kierowców podróżujących ze zbyt dużą prędkością. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
able
able 11.05.2021, 20:36
nie prawda mój somsiad ma auto czarno białe i też zapierddualala

Pozostałe