Nietypowe zatrzymanie w Tarnowie. 55-latek bez obywatelstwa był w wykazie osób niepożądanych w Polsce

  • 07.05.2021, 16:07
  • Natalia Tryba
Nietypowe zatrzymanie w Tarnowie. 55-latek bez obywatelstwa był w wykazie…
We wtorek na terenie Tarnowa strażnicy graniczni zatrzymali 55-letniego cudzoziemca. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo i dane osobowe. Cudzoziemiec dopiero co zakończył odbywanie kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 lat i 7 miesięcy. Nieposiadający żadnego obywatelstwa 55-latek, skazany został za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Gdy wyszedł na wolność, zaczęły się jego dalsze problemy.

Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Tarnowie okazało się, że mężczyzna figuruje również w wykazie osób niepożądanych w Polsce oraz w europejskich bazach danych jako osoba, której należy odmówić wjazdu na terytorium strefy Schengen.

Zatrzymany cudzoziemiec oświadczył, że przyjechał do Polski w latach 90. na podstawie jugosłowiańskiego paszportu. Kiedy po wojnie sytuacja na Bałkanach się skomplikowała, jego miejscowość urodzenia znalazła się na terytorium Serbii – chociaż on sam uważał się za Albańczyka z Kosowa. 55-latek do momentu wtorkowej kontroli, nie zdążył uregulować prawnie kwestii związanych z obywatelstwem.

Decyzją Sądu Rejonowego w Tarnowie zatrzymany cudzoziemiec został na 3 miesiące umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. Równocześnie rozpoczęta została procedura identyfikacyjna, która pozwoli na potwierdzenie tożsamości mężczyzny, jak również wydanie dokumentów podróży oraz deportację cudzoziemca do kraju, który zostanie ustalony w trakcie procedury potwierdzającej obywatelstwo.

 

Natalia Tryba

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe