Region. Rusza pomoc dla pacjentów, którzy przeszli COVID-19

  • 17.04.2021, 15:22
  • Natalia Tryba
jozefa-szczurek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pacjenci, którzy ciężko przebyli chorobę COVID-19 będą mieli szansę powrócić do dawnej sprawności. Minister Zdrowia oraz prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podjęli decyzję o uruchomieniu kompleksowej rehabilitacji postcovidowej. Mowa o obszarach fizycznego jak i psychicznego funkcjonowania organizmu. Stosowne rozporządzenie w tej sprawie - jak informuje posłanka Józefa Szczurek-Żelazko - ma być podpisane w przyszłym tygodniu.

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił nabór podmiotów, które będą realizowały rehabilitację w formie stacjonarnej, a także w formie leczenia uzdrowiskowego.

Mogą także zgłosić się szpitale uzdrowiskowe, które prowadzą rehabilitację pulmonologiczną. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podpisze kolejne zarządzenie, na mocy którego podmioty, które spełniają warunki do prowadzenia rehabilitacji będą mogły zgłaszać swoją gotowość do działań w trybie ambulatoryjnym i domowym.

Program gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji. Będzie można do niego dołączyć do 12 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z koronawirusem. Rehabilitowany pacjent będzie mógł liczyć na minimum 96 zabiegów fizjoterapeutycznych, a każda placówka uczestnicząca w programie zapewni badania diagnostyczne, leki i niezbędne wyroby medyczne. Aby wziąć udział w programie konieczne będzie skierowanie od lekarza.


 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe