Szkoła Podstawowa w Skrzyszowie wzbogaciła się o setki nowych książek

  • 02.03.2021, 12:12
  • Daria Kurczab
ksiazki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzięki podjętym staraniom dyrektora szkoły Roberta Wadyckiego oraz bibliotekarki Elżbiety Onik przyznane zostało wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej. Szkoła wzbogaciła się o 844 pozycje książkowe za łączną kwotę 15 tysięcy złotych.

 -  Jest to bardzo ważne, że mogliśmy tutaj doposażyć naszą bibliotekę szkolną w wiele nowych pozycji książkowych. Złożyliśmy wniosek w narodowym projekcie rozwoju czytelnictwa na lata 2016-2020. Pod koniec ubiegłego roku nasz wniosek przeszedł pozytywnie całą weryfikację i udało nam się uzyskać bardzo duże dofinansowanie - mówi Robert Wadycki.

Dzięki pozytywnej ocenie wniosku i planowanych w nim działań pozyskano dofinansowanie w kwocie 12 tysięcy złotych, a 3 tysiące pochodziło ze środków własnych.

 - Przeprowadziliśmy wiele analiz, co nam będzie potrzebne. Analizowaliśmy potrzeby dzieci, przede wszystkim, co będzie potrzebne. Również rozmawialiśmy z nauczycielami. Pani bibliotekarka też analizowała, co dzieci wypożyczają najczęściej, co chciałyby czytać, co jest im potrzebne. Właśnie na podstawie tego zrobiliśmy listę książek, które chcieliśmy sobie kupić -mówi Robert Wadycki.

Doposażenie biblioteki szkolnej w atrakcyjne dla uczniów książki ułatwi realizację celów
w zakresie edukacji czytelniczej określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz będzie wpływać na rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży.

 -  Zmieniła się podstawa programowa. Ponieważ zmienił się kanon lektur, a więc musieliśmy to uzupełniać, bo wiemy doskonale o tym, że jeżeli nie będzie w bibliotece szkolnej lektur, to może być problem, ale bardzo ważne było również wyposażenie biblioteki w książki, które dzieci chcą czytać - mówi Robert Wadycki.

Z książkowych zakupów ucieszą się i młodsze i starsze dzieci. Nie zabraknie nowości na rynku wydawniczym.

 -  Zakupiliśmy również książki popularnonaukowe, różnego rodzaju atlasy i poradniki. Zakupiliśmy również książki, które są przewodnikami i będą mogły być wykorzystywane w różnych dziedzinach wiedzy, nie tylko na lekcje. To jest bardzo ważne - mówi Robert Wadycki.

Wszystkie zakupione książki to pięknie wydane egzemplarze, które z pewnością zachwycą niejednego czytelnika. Po opieczętowaniu, nadaniu numerów, wpisaniu do katalogów będą czekały na uczniów. Duża część nowo zakupionych książek jest już dostępna do wypożyczenia.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe