Małopolska znów wyposaży uczniów w sprzęt do nauki online. Ponad tysiąc laptopów już trafiło do regionu tarnowskiego

  • 26.02.2021, 18:40
  • Wioletta Zarębska
malopolska-znow-wyposazy-uczniow-w-sprzet-do-nauki-online.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Będzie kolejna pomoc dla szkół z terenu Małopolski, a w tym placówek z regionu tarnowskiego. Chodzi o wsparcie i wyposażenie uczniów w niezbędne do zdalnej nauki narzędzia takie jak laptopy, tablety czy dostęp do internetu. Na ten cel Samorząd Województwa Małopolskiego przeznacza dodatkowe 5 milionów złotych.

- Postanowiliśmy jeszcze raz szybko zadziałać i chcemy jeszcze raz wesprzeć małopolskie szkoły w tym trudnym czasie – wyjaśniała Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Jest to związane z prognozowaną kolejną, trzecią już falą pandemii w Polsce. Wzrost zachorowań najprawdopodobniej przełoży się na powrót do całkowitej nauki zdalnej. Przypomnijmy, że na jesień z pakietu edukacyjnego na zakup potrzebnego dla uczniów sprzętu wydano 8 milionów złotych, to jednak nie zaspokoiło wszystkich potrzeb i powstała lista rezerwowa.

- Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję, aby wesprzeć jeszcze raz małopolskie szkoły i te wszystkie wnioski, które zostały zgłoszne - mam tu na myśli listę rezerową - będą dofinansowane – dodawała Marta Malec-Lech.

Nauka zdalna nadal dla wielu jest wyzwaniem. Aby mu sprostać, konieczny jest dobry sprzęt i dostęp do internetu.

- W sytuacji nauki zdalnej musi być dostęp do internetu, najlepiej dobry dostęp – chwaliła Anna Mikosz, radna województwa małopolskiego.

Te działania prowadzone są w ramach pakietu edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

- To również działania wspierające nauczycieli, dzieci młodzież oraz ich rodziców w funkcjonowaniu w tym trudnym momencie kiedy edukacja zdalna stała się de facto podstawową formą pobierania nauki – dodawał Dariusz Styrna, dyrektor departamentu edukacji UMWM.

Dodajmy, że do tej pory ze sprzętu zakupionego ze środków Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej skorzystało ponad 1000 uczniów z regionu tarnowskiego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe