Ministerstwo zdrowia: W zakresie przyłbic, szalików i kominów nie będzie podejścia miękkiego

  • 23.02.2021, 19:50
  • TVN24/x-news
Ministerstwo zdrowia: W zakresie przyłbic, szalików i kominów nie będzie podejścia miękkiego
Warszawa. Ministerstwo zdrowia doprecyzuje przepisy dotyczące zasłaniania ust i nosa.

Zakazane będzie używanie przyłbic, chust i szalików, bo - jak tłumaczą specjaliści - to nie jest wystarczająca ochrona ani dla nas, ani dla naszego otoczenia.

– W zakresie przyłbic, szalików i kominów nie będzie podejścia miękkiego – zapowiedział rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. Ministerstwo przedstawi też rekomendację, czego powinniśmy używać.

Jeszcze pod koniec tego tygodnia mają zacząć obowiązywać także nowe zasady na południowej granicy kraju. Przy wjeździe do Polski, teraz już nie tylko pociągiem, autobusem czy samochodem, ale również prywatnym samochodem, trzeba będzie mieć albo ważny negatywny test na koronawirusa, albo dowód szczepienia preparatem zatwierdzonym w Unii Europejskiej. W innym wypadku konieczne będzie poddanie się kwarantannie.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rolnik
Rolnik 24.02.2021, 10:05
Nasi musza byc geniusze w tym temacie a np. stan Floryda zaleca, ale nie wymaga nakrycia twarzy dla ogółu społeczeństwa... polowa powierzchni Polski i 22 mln ludzi...to nie powiat, przestajcie sie osmieszac i zacznijcie leczyc ludzi , lekarz z Przemysla pomaga ludziom a Oni swoja propagande , Dr . Browstein z USA 100 chorych na Covid-19 i wszyscy wyleczeni ale mafia farmaceutyczna go upomniala.
głano
głano 23.02.2021, 22:39
Przecież zaszczepiona osoba dalej zaraża wiec czemu szczepionka ma zwalniać z czegokolwiek?
dz
dz 23.02.2021, 20:41
Nie interesuje mnie co sobie ustalą skorumpowane urzędasy!! - i tak nie używam niczego co pomaga w oddychaniu - mam podejście naturalne!

Pozostałe