Dzielnicowy pomógł uczniowi z Mościc

  • 21.01.2021, 11:07
  • KMP Tarnów
Dzielnicowy pomógł uczniowi z Mościc
Aspirant sztabowy Tomasz Tchoń z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód to doświadczony dzielnicowy z wieloletnim stażem, który na co dzień pełni służbę w dzielnicy Mościce. Pod swoją opieką ma wiele rodzin, w tym rodzinę pani Wioli, mamy trojga dzieci. Jako, że pociechy kobiety są uczniami starszych klas szkoły podstawowej, podlegają systemowi nauki zdalnej.

Podczas jednej z wizyt w domu kobiety dzielnicowy zauważył, że jej 13-letni syn uczestniczy w zajęciach lekcyjnych, używając do tego celu telefonu komórkowego. Okazał się, że chłopiec był do tego zmuszony, bo rodzina nie mogła sobie pozwolić na zakup dla niego dodatkowego komputera. Wpatrywanie się kilka godzin dziennie w malutki ekran telefonu przysparzało uczniowi problemów, bo nie zawsze był w stanie usłyszeć i zobaczyć wszystkie treści przekazywane przez nauczycieli.

Widząc uczącego się przez "komórkę" 13-latka, dzielnicowy wiedział, że nie zostawi chłopaka bez pomocy i postanowił działać. Skontaktował się ze szkołą, która o trudnej sytuacji w rodzinie nie miała pojęcia. Dzięki wsparciu placówki, udało się pozyskać przenośny komputer.

Szkoda, że nie widzieliście radości mamy i uśmiechu jej syna, kiedy policjant wniósł do domu laptopa. Jesteśmy pewni, że gdyby tylko mógł, za okazaną pomoc w nauce, chłopiec wystawiłby swojemu dzielnicowemu szóstkę z plusem.

KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomek
Tomek 22.01.2021, 09:23
Jednak w policji są jeszcze ludzie. Brawo.

Pozostałe