Marszałek Kozłowski apeluje do uczestników zbiorowych spotkań: "Szpitale zapełnią się do końca i będzie tragedia!"

  • 29.10.2020, 09:17
  • Wioletta Zarębska
Marszałek Kozłowski apeluje do uczestników zbiorowych spotkań: "Szpitale…
Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski zaapelował w mediach społecznościowych o pozostanie w domu. Wyjaśniał, że w takcie trwania tzw. drugiej fali koronawirusa bardzo ważny jest dystans społeczny i minimalizacja kontaktu z innymi. Jak podkreślał, to jedyny sposób na to by pomóc medykom ratować ludzkie życie w czasie, gdy szpitale są na granicy zapełnienia. "Nie wytrzymamy zwiększającej się codziennie o kilkaset liczby zakażeń. Szpitale zapełnią się do końca i będzie tragedia! Apeluję do wszystkich mieszkańców Małopolski o całkowite ograniczenie tego rodzaju zbiorowych spotkań. To prosta droga do sytuacji całkowicie krytycznej". - przekonywał Kozłowski.

Do tej pory na terenie Małopolski odnotowano 37 690 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 19 789 osób wyzdrowiało, a 511 zmarło. 23 560 osób jest objętych kwarantanną, a 6 174 dozorem epidemiologicznym. Tylko wczoraj na terenie województwa sanepid potwierdził 2 182 nowych zakażeń COVID-19.   

Według danych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego obecnie łóżka covidowe są w dużym stopniu zapełnione. Na utworzonych 2 477 sztuk, zajętych jest 2 003 z nich. Podobnie ma się sytuacja jeśli chodzi o respiratory, na 224 aparatów przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem zajętych jest 215 z nich. 

Fot. UMWM

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Proszę
Proszę 29.10.2020, 23:58
Apel do pracowników medycznych

Póki możecie wyjedźcie do pracy za granicą. Choćby tylko na kilka miesięcy. Niech ten kuriidolek mafii watykańskiej padnie.

Pozostałe