Samorząd Województwa Małopolskiego przekazał milion złotych na remont mostu na Dunajcu w Ostrowie

  • 25.09.2020, 14:00
  • Wioletta Zarębska
Milion złotych na remont mostu na Dunajcu w Ostrowie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zarząd Województwa Małopolskiego przekazał milion złotych na I etap remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie. Przypomnijmy, że ta przeprawa została zamknięta pod koniec ubiegłego roku ze względu na bardzo zły stan techniczny. Według ekspertyz dalsze użytkowanie mostu mogło grozić jego zawaleniem. Pilny remont jest konieczny, bo most w Ostrowie leży na trasie łączącej miasto Tarnów z zachodnim zjazdem z autostrady A4. Na dniach ma ruszyć remont mostu na Dunajcu.

Jak dodawał w trakcie konferencji prasowej Łukasz Smółka, wicemarszałek Województwa Małopolskiego, powiat tarnowski bardzo skutecznie zabiegał o środki na tę inwestycję.

Czek opiewający na milion złotych podpisany przez cały Zarząd Województwa trafił na ręce starosty tarnowskiego. Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego równocześnie zapewniał, że trwają prace, dzięki którym powstanie też nowa droga wraz z obiektem mostowym łącząca Mościce z autostradą. Przypomnijmy, że według planów nowy łącznik autostradowy ma być gotowy w 2023 roku. Z kolei obecnie remontowany most na Dunajcu w Ostrowie będzie przejezdny dwa lata wcześniej - 2021 roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe