Pomoc do tarnowskiego MOS-u płynie z całej Polski. O los dziewcząt martwią się Internauci, nie martwi się za to miasto

  • 25.09.2020, 13:44
  • Natalia Tryba
tar-2020-09-25_mos_tarnowgotowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii „Dom Nad Potokiem” na co dzień świadczy pomoc dziewczętom, które z różnych powodów trafiają tam z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego - głównie z uwagi na zagrożenie niedostosowaniem społecznym. To miejsce pokazuje, że istnieją szanse na dobry start w dorosłość. Wychowawcy uczą dziewczęta chodzenia do szkoły, pokazują, że istnieje życie bez używek i złego towarzystwa. Tarnowski MOS boryka się także z innymi problemami. Od grudnia ośrodek przejął inny organ prowadzący i wszystko trzeba zaczynać od nowa.

O tarnowskim ośrodku dowiedziała się cała Polska. Jedna z pracownic – w wolnym czasie wpadła na pomysł, by o wsparcie zaapelować w siec. Chętnych do pomocy znalazło się wielu. Ci, którzy chcieliby jeszcze pomóc mogą kontaktować się telefonicznie pod numerem 504011115.

Szczegóły w materiale wideo.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Żenada
Żenada 27.09.2020, 09:43
Ten ośrodek dawno powinni zamknąć. Nie spełnia podstawowych standardów. W szkole brakuje połowy kadry, więc dzieci tylko filmy oglądają albo śpią na ławkach... Zasad i regulaminów nie ma żadnych a jak są to chyba na kolanie pisane. Szkoda tylko dziewczyn bo zamiast się zresocjalizować to stają się jeszcze gorsze
Kinga
Kinga 27.09.2020, 00:20
Aż sie nie chce wierzyć, że taki człowiek jest jeszcze na wolności :/ tyle osób skrzywdził i krzywdzi dalej 😢
Zazenowany pracownik
Zazenowany pracownik 26.09.2020, 23:18
To co sie wyprawia w tym osrodku wola o pomste do nieba Pan ptezes i jego swita dyrektorzy z bozej laski dbaja tylko o swoje intetesy Nadmienie ze otrzymuja niemala dotacje z Urzedu Miasta w Tarnowie i rodzice oplacja wyzywienie dziewvhzynek Pracownicy otrzymuja wlocznie z wychowawcami i nauczycielami najnizsza krajowa i placona w ratach Ostatnio zatrudniani sa mlodzi ludzie po licjecjacie a w MOS wymagane jest wyksztalcenie wyzsze magisterskie To ze teraz siegaja po pieniadze od ludzi jest zenujace. Przeczytajcie sobie wczrsniejsze artykuly poswiecone temu osrodkowi a potem zdecydujcie czy warto dawac im swoje pieniadze bo napewno nie beda spozytkowane dla dobra dziewczynek.
Tarnowianin
Tarnowianin 26.09.2020, 23:31
Święta prawda! Dość tych kłamstw! Niech cała Polska dowie się jacy to są oszuści! Dodać trzeba też że "prezes" mosu robi przekręty w szkole "Medicus". Zapisuje znajomych, rodzinę na różne kierunki aby tylko pobierać nielegalnie dotacje. Mało mu przekretow w Mosie. Skąd się biorą tacy ludzie? Sprawiedliwości musi się stać za dość. My tarnowianie nie pozwolimy sobie na to. Panie Piotrze nie chcemy tutaj Pana. Proszę robić przekręty u siebie w Sączu, no chyba że tam się już na Panu wyznali.
Tarnowianin
Tarnowianin 26.09.2020, 23:05
A ten vice Dyrektor to chyba wymaga sam resocjalizacji 😂 sądząc po wyglądzie. Co to za przykład dla wychowanek. Gdybym nie był mężem jednej z pracownic to uwierzylbym w te brednie o których mowa w reportażu. Panie Vice logopeda się kłania.
Pracownik który ma już dość tych kłamstw.
Pracownik który ma już dość tych kłamstw. 26.09.2020, 22:04
Nowy pseudo Organ prowadzący to są zwykli oszuści ! Ludzie nie nabierajcie się na to ich użalanie ! Chcą uwagę odciągnąć od nagonki która w ostatnim czasie jest na nich . Nie zależy mu na dobru wychowanek, chce się nachapac ile tylko może. Gdyby nie brał sobie pieniędzy dotacyjnych do swojego koryta , dziewczynki by miały wszystko ! Nie był w stanie od momentu przejęcia ośrodka kupić nawet 30 nowych kompletów pościeli... Tylko śpią w potarganych kupionych jeszcze za czasów starego Organu prowadzącego. Urząd Miasta wywiązuje się z wypłacania dotacji ,tylko pseudo prezesowi ciągle mało na swoje prywatne potrzeby. Nie liczy się z pracownikami dzięki którym jeszcze ciągnie ten biznes ! Tak BIZNES ! Bo inaczej nie można tego nazwać. Dominującą rzeczą jest to że ten owy Organ prowadzący nie ukończył nawet szkoły średniej i nie ma bladego pojęcia o prowadzeniu takiego ośrodka . Zatrudnił gówniarzy których zrobił dyrektorami a Ci dyrektorzy sprowadzają na ośrodek patologie która uczy dziewczynki przekleństw w dukaniu jakichś tekstów hip- hopowych spod bloków. Następną bulwersującą rzeczą jest to że prezesina nie płaci na czas pracownikom, stosuje mobbing i nie odprowadza składek do ZUS u. Ludzie otwórzcie oczy! Poczytajcie artykuły z gazet i internetu ! Pan "prezes" to zwykły kombinator który chce się wzbogacić na krzywdzie wychowanek i ich rodzin !!!!!!!!
Były pracownik
Były pracownik 25.09.2020, 19:09
Nie no pięknie szkoda że zapomnieli powiedzieć że ten nowy organ nie odprowadza nam składek do ZUS że zwolnili połowę kadry mimo obietnic że nas nie zwolni i że dalej robi przewaly jak poprzedni właściciele
Pracownik który ma już dość tych kłamstw
Pracownik który ma już dość tych kłamstw 26.09.2020, 22:39
Tylko czekać aż pracownicy się wkurzą i pójdą z dowodami do prokuratury !!! A dowodów jest mnóstwo ( zostawiliśmy na czarną godzinę która już chyba wybiła ) Panie Piotrze ! Pana czas już minoł ,Panu już podziękujemy !!!!

Pozostałe