Tarnów. Powstało miejsce dla lokalnych patriotów – swoją działalność zainaugurowała fundacja Pro Patria Semper

  • 12.09.2020, 17:21
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-09-12-fundacjamoviev2-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Chcą odkrywać zapomniane dzieje i przypominać o historii Tarnowa. To misja inaugurującej swoją działalność fundacji Pro Patria Semper, której siedziba mieści się przy ul. Katedralnej 1 w Tarnowie. To będzie miejsce dla lokalnych patriotów i osób, które chcą działać na rzecz upowszechniania historii Tarnowa.

W ramach fundacji w przyszłości ma powstać Tarnopedia – czyli wirtualna encyklopedia Tarnowa i ziemi tarnowskiej, również fundacja ma scalać projekty, które od lat są wpisane do kalendarza ważnych wydarzeń w regionie jak choćby Festiwal Niepodległości, czy projekt Pierwsi Niepodlegli. Za pomocą fundacji mają być też prowadzone portale poświęcone historii miasta i regionu w tym OpruchyPamieci.pl, a także stworzona ma być apka pod nazwą Cześć (i chwała bohaterom).

W przyszłości w ramach fundacji ma być też stworzony lokalny ośrodek grantodawczy, który będzie wspierał działalność i inicjatywy organizacji społecznych i grup nieformalnych z regionu tarnowskiego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Patriota
Patriota 13.09.2020, 22:45
Jak to możliwe, że szefem tarnowskiej fundacji patriotycznej Pro Patria Semper, która może być kojarzona z PiS (w inauguracji działalności brał udział poseł PiS) został niejaki Piotr Dziża, obrońca oficera SB, Kazimierza Bańburskiego, który pracował w tym samym esbeckim wydziale "kościelnym" co mordercy księdza Popiełuszki? Patrz: https://niepoprawni.pl/blog/75…
Jola z Klikowej
Jola z Klikowej 14.09.2020, 19:43
Panie Marku. proszę podpisywać się własnym imieniem i nazwiskiem. Przypomnieć pana historię: https://progressforpoland.org/… ?
Patriota
Patriota 13.09.2020, 20:10
Ci patrioci powinni przypomnieć tę historię Piotra Dziży: https://niepoprawni.pl/blog/75…
Jola z Klikowej
Jola z Klikowej 14.09.2020, 19:43
Panie Marku. proszę podpisywać się własnym imieniem i nazwiskiem. Przypomnieć pana historię: https://progressforpoland.org/… ?

Pozostałe