Pożar zabytkowego dworu w Koszycach Małych

  • 08.09.2020, 11:08
  • Zbigniew Filar
tar_2020_09_08_pozar_koszyce_m-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jednostki ratowniczo-gaśnicze zostały zadysponowane w poniedziałek przed godziną 23:00 do pożaru poddasza w jednym z budynków w Koszycach Małych. Po przybyciu na miejsce, strażacy przystąpili do gaszenia pożaru.

Trudny dostęp i zadymienie poddasza skłonił strażaków do wykorzystania specjalistycznej drabiny. Jak udało się nam ustalić, budynek był niezamieszkały, objęty jest opieką konserwatora zabytków. Wcześniej był wykorzystywany jako kaplica. Został wybudowany na przełomie XIX/XX wieku. Właścicielem dawnego dworu obecnie jest gmina Tarnów.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Greta
Greta 10.09.2020, 09:40
Moim zdaniem to było celowe podpalenie, taka praktyka często jest stosowana, gdy właścicielowi jest nie na rękę remontować zabytek, powinny być wprowadzone wysokie kary za niewlaściwą pieczę nad budynkami , to by się ludziom nie opłacało doprowadzać do ruiny już niewielu takich perełek. Widać pozostało w nas wiele z komunistycznej epoki, brak szacunku do choćby historycznych budynków.
Bambo
Bambo 10.09.2020, 07:28
Ciekawe kto mial interes zeby go spalic ? Moze deweloper albo inny inwestor ?
Konstanty
Konstanty 08.09.2020, 18:52
Ktoś tu gra na nosie konserwatorowi zabytków. Podobnie jak z młynem Szancera w Tarnowie? Wartość pustej działki a takiej z zabytkiem, którego nikt nie chce?

Pozostałe