Esperal Kraków - czemu alkoholicy wybierają farmakologię?

 • 07.08.2020, 11:37 (aktualizacja 06.07.2021, 10:46)
 • Artykuł partnera
Esperal Kraków - czemu alkoholicy wybierają farmakologię?

Z uzależnieniem od alkoholu w Polsce żyje od 600 do 800 tysięcy Polaków. Skala problemu zwiększa się, o czym świadczy stale wzrastająca ilość wypijanych trunków rocznie. Osoba dorosła w ciągu roku spożywa ok.11,7 litra. Dla alkoholików jedynym sposobem na poprawę stanu zdrowia jest rozpoczęcie leczenia. Poza terapią osoby uzależnione coraz częściej wybierają także farmakologię. Najbardziej popularny jest Disulfiram, szerzej znany jako esperal. Kraków, Wrocław, czy Warszawa to jedne z lokalizacji, gdzie króluje tak zwana wszywka.

Wszywka alkoholowa Kraków - jak działa na uzależnionych

Dla większości alkohol to niegroźny płyn, który dodaje odwagi i pozwala się rozluźnić. Nieszkodliwy sposób na zrelaksowanie się i odpoczynek od trudności życia codziennego. Sytuacja zmienia się, jednak gdy  płyn etylowy przestaje być źródłem chwilowej rozrywki, a staje się codziennym przymusem. Gdy alkohol przejmuje kontrolę nad życiem, konieczna jest terapia. Jednakże, czy cykliczne wizyty u psychologa to jedyne wyjście? Psychoterapia to wciąż bardzo skuteczne rozwiązanie, lecz na skuteczność leczenia alkoholizmu pozytywnie wpływa także farmakologia. Najczęściej wspominany jest dostępny, chociażby w Krakowie esperal. Fachowa nazwa leku to Disulfiram WZF. Lekarstwo jest podskórnie wszywane, dlatego też określa się je również jako wszywka alkoholowa. Kraków to jedno z miast, gdzie esperal jest chętnie wybierany przez osoby uzależniony. Zabieg wszycia najczęściej wykonują niepubliczne kliniki leczenia alkoholizmu. Na termin nie trzeba długo czekać. Przychodnie nie wymagają od pacjenta żadnego skierowania. W przypadku wszycia esperalu konieczna jest tylko 24-godzinna trzeźwość i pełnoletność.

Zadania wszywki alkoholowej:

 • wywołanie silnej niechęci do spożywania trunków alkoholowych,

 • spowodowanie zatrucia alkoholowego po przerwaniu trzeźwości,

 • zahamowanie i osłabienie metabolizowania alkoholu we krwi pacjenta,

 • wymuszenie abstynencji przez czas nawet 12 miesięcy,

 • motywowanie do kontynuowania leczenia alkoholizmu.

Esperal zalicza się do tak zwanej terapii awersyjnej. Powodem takiego określenia jest wywoływanie niechęci do spożywania płynu etylowego ze względu na  potencjalne konsekwencje. Wszywka alkoholowa to lek nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny dla alkoholika. Działa radykalnie, lecz dla wielu uzależnionych to odpowiednia motywacja do wprowadzenia zmian. Reakcję disulfiramową często cechuje zaczerwienienie twarzy, ból i zawroty głowy, nudności inne objawy podobne do kaca. Ich intensywność jest znacznie silniejsza. Jeśli pacjent w trakcie leczenia wypije dużą dawkę alkoholu, wtedy możliwe są różne zaburzenia psychiczne i trwałe uszkodzenia organów wewnętrznych. Czasem nawet śmierć. Dla niektórych esperal to ostateczność, gdy inne metody leczenia alkoholizmu nie są wystarczająco efektywne. Usługi wszycia esperalu są udostępnianie głównie przez niepubliczne ośrodki leczenia uzależnień lub prywatne kliniki. Wszywka alkoholowa w Krakowie jest implantowana przez klinikę Nasz Gabinet przez profesjonalnych chirurgów. Przychodnia zapewnia kompleksowe leczenie alkoholizmu oparte na połączeniu metod farmakologicznych oraz psychologicznych.

Wszywka Kraków - czy warto się zaszywać

Leczenie alkoholizmu z użyciem wszywki alkoholowej Kraków to coraz częściej wykorzystywany sposób na walkę z chorobą alkoholową. Zabieg wszycia esperalu w Krakowie nie eliminuje jednak konieczności podjęcia terapii alkoholowej. Lek wywołuje niechęć do alkoholu, co nie wpływa na uczucie głodu alkoholowego. Dla pacjenta najważniejsze jest, aby zrozumiał, jaki jest powód choroby alkoholowej i jak walczyć z wszelkimi pokusami, które nakłaniają do sięgnięcia po kieliszek. Esperal wywołuje awersję do alkoholu, ale w niektórych sytuacjach potrzeba picia może okazać się silniejsza. Dlatego też terapia jest konieczna, by prawidłowo reagować na momenty krytyczne. Wszywka alkoholowa jest szczególnie pomocna dla pacjenta, gdy trzeźwość w naturalny sposób nie jest możliwa do osiągnięcia. Brak alkoholu we krwi często jest podstawowym warunkiem do rozpoczęcia leczenia i wprowadzania zmian. Zabieg wszycia esperalu to zatem początek drogi do stałej trzeźwości, dlatego warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Wszywka alkoholowa esperal pomogła już wielu osobom, a jej skuteczność i długość działania są doceniane przez pacjentów.

 

Esperal - Kraków i zabieg wszycia

Przeprowadzenie implantacji wszywki alkoholowej w znieczuleniu miejscowym wymaga poświęcenia tylko 30 minut. Wszycie esperalu wykonuje chirurg. W internecie często można znaleźć propozycje implantacji leku w domu pacjenta. Nie jest to bezpieczne rozwiązanie. Zdarza się, że nie jest wszywana oryginalna wszywka alkoholowa lub w trakcie gojenia się występują komplikację. Mimo, że wszycie esperalu jest mało inwazyjne i szybkie, to wciąż wymaga ingerencji chirurga i specjalistycznego sprzętu. Tylko profesjonalna klinika jest odpowiednio przygotowana do przeprowadzenia implantacji wszywki alkoholowej w znieczuleniu miejscowym. Jednym z częściej wybieranych przez pacjentów miejsc jest przychodnia Nasz Gabinet Kraków. Zajmuje się wszyciem esperalu w sterylnych warunkach, detoksem alkoholowym, a także oferuje spotkania z psychologiem.

Wszywki alkoholowe - zabieg w Krakowie:

 1. Podczas wizyty w gabinecie zabiegowym lekarz przeprowadza badania poglądowe, aby uzyskać informacje dotyczące m.in. ogólnego stanu zdrowia, przebytych chorób, innych dolegliwości, aktualnie przyjmowanych leków, wcześniejszych zabiegów operacyjnych, od kiedy pacjent dotknięty jest chorobą alkoholową i czy miał już wykonane podobne zabiegi – kiedy, jakie i gdzie.

 2. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, lekarz przygotowuje pacjenta do zabiegu. W miejscu implantacji podaje znieczulenie miejscowe.

 3. Gdy znieczulenie zacznie działać, chirurg rozpoczyna wszycie esperalu. Lek umieszcza głęboko pod skórą, aby pacjent nie mógł go wyczuć ani samodzielnie usunąć.

 4. Specjalista kończy zabieg, zaszywając ranę nićmi chirurgicznymi albo rozpuszczalnymi. W zależności od rodzaju usługi może również podać antybiotyki chroniące przed infekcjami.

Zabieg wszycia leku esperal zazwyczaj wygląda dość podobnie. Pacjenci mają różne wymagania, dlatego w centrum medycznym Nasz Gabinet Kraków można wybrać 1 z 4 wariantów leczenia esperalem. Proces gojenia się trwa 10-14 dni. Później wszywka alkoholowa jest niewyczuwalna, chyba że osoba uzależniona zdecyduje się na spożycie alkoholu. Wtedy esperal reaguje po ok. 5-10 minutach i negatywnie wpływa na stan zdrowia przez maksymalnie 10 godzin.

Wszycie esperalu Kraków - cena

To, ile kosztuje wszycie esperalu w Krakowie, jest jednym z najczęściej pojawiających się pytań. Esperal na NFZ jest niedostępny. Zabieg jest dodatkowo płatny. Cena wszywki alkoholowej zwykle waha się od 650 zł. Najczęściej wpływa na nią ilość wszywanego leku oraz dodatkowe elementy zabiegu takie jak rodzaj szwów, czy podanie antybiotyków ochronnych. Jak wybrać odpowiednią opcję, która będzie skuteczna? Przede wszystkim unikać zabiegów, które charakteryzuje bardzo niska cena. Może to zakończyć się źle przeprowadzonym zabiegiem wszycia, a nawet nieprawdziwą wszywką alkoholową. W trosce o swoje zdrowie warto sprawdzić opinie innych pacjentów na temat kliniki i wybrać zaufane miejsce. Jeśli chodzi o esperal w Krakowie, to często wymieniane jest centrum medyczne Nasz Gabinet. Specjaliści indywidualnie pomagają pacjentom i wspierają w trakcie całego leczenia, nie tylko w momencie przeprowadzania zabiegu. Przychodnia dysponuje prawdziwymi wszywkami alkoholowymi, a szybką i bezbolesną implantację wykonują doświadczeni chirurdzy po wstępnej konsultacji. 

Esperal - Kraków gdzie go wszyć

Wszycie esperalu nie jest bezpłatne. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zdecydował się na opłacanie zabiegów z użyciem wszywki alkoholowej. Dlatego farmakologiczne metody wykorzystywane w leczeniu choroby alkoholowej są proponowane przez kliniki o prywatny statusie. Nasz Gabinet Kraków to jedna z takich przychodni. W klinice można wybrać tabletki esperalu (Disulfiram), detoks alkoholowy, a także konsultacje terapeutyczne. Kadra lekarska się nie zmienia, co zwiększa zaufanie pacjentów. Leczenie jest w 100% anonimowe. Osoby uzależnione nie muszę się wstydzić swojej choroby. W Naszym Gabinecie każdy pacjent może liczyć na kompleksową pomoc, bez względu na stan swojego zdrowia i stopień uzależnienia.

Artykuł napisany przy współpracy z lekarzem Szymonem Walieszkiewiczem.

 

 

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe