Minister edukacji: Uczniowie wracają 1 września do szkół. Nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust

  • 05.08.2020, 18:30
  • TVN24/x-news
Minister edukacji: Uczniowie wracają 1 września do szkół. Nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust
Warszawa. - Planujemy, że 1 września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach. Zajęcia będą odbywały się w budynku szkolnym w salach lekcyjnych - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Minister dodał, że w szkołach w nowym roku szkolnym nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Uczniowie i personel będą musieli przestrzegać zasad higieny, pomieszczenia będą dezynfekowane i wietrzone. Do szkoły mogą przychodzić tylko zdrowe osoby, bez żadnych objawów, a uczniom nie będzie wolno dzielić się swoimi przyrządami naukowymi.

Ministerstwo przygotowało trzy modele, według których szkoły będą funkcjonować.

Model A to tradycyjne, stacjonarne zajęcia w szkole, z zachowaniem zasad higieny.

Model B zakłada nauczanie hybrydowe - przy miejscowym wzroście zachorowań dyrektor szkoły będzie mógł wprowadzić nauczanie zdalne dla części uczniów.

Model C to przejście w tryb nauczania zdalnego dla wszystkich uczniów, o którym dyrektor może zadecydować przy dużym wzroście zachorowań.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe