Lewica po konsultacjach w Senacie chce wyborów 28 czerwca. KO pozostaje sceptyczna

  • 20.05.2020, 08:13
  • TVN24/x-news
Lewica po konsultacjach w Senacie chce wyborów 28 czerwca. KO pozostaje sceptyczna
Warszawa. - Chcemy, żeby te wybory odbyły się jak najszybciej i termin tych wyborów to najprawdopodobniej 28 czerwca 2020 roku. To już jesteśmy w stanie powiedzieć, bo przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości powiedzieli, że to właśnie ta data będzie obligowała kalendarz wyborczy - mówił po międzypartyjnych konsultacjach w senacie w sprawie terminu i trybu przeprowadzenia wyborów prezydenckich Krzysztof Gawkowski z Lewicy.

Zdecydowaną postawę jego ugrupowania pochwalił Marek Suski z PiS, podkreślając, że przedstawiciele Lewicy przyszli na spotkanie "przygotowani". Tymczasem Robert Kropiwnicki z Koalicji Obywatelskiej zauważa, że termin 28 czerwca to - z punktu widzenia jego klubu - data forsowana przez PiS.

- Nie uważam, żeby była jakaś zgoda co do tego terminu. (...) Może niektórzy koledzy uważają, że trzeba grać tak, jak mu dyktuje PiS - ironizuje.

 

 
TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe