Uczniowie wracają do szkół. Kolejny etap rozluźniania obostrzeń

  • 14.05.2020, 15:04
  • TVN24/x-news
Uczniowie wracają do szkół. Kolejny etap rozluźniania obostrzeń
Katowice, Łódź, Białystok. Po ponad dwóch miesiącach w szkołach znów pojawią się uczniowie, ale nie wszyscy i nie na standardowych lekcjach. Od najbliższego poniedziałku (18 maja) na zajęcia praktyczne wrócą uczniowie szkół policealnych. Od 25 maja uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich szkoły podstawowej będą mieli zapewnioną opiekę w szkołach. To elementy przedstawionego trzeciego etapu odmrażania gospodarki.

Dyrektorzy placówek mają obawy w związku z powrotem uczniów do szkół. Zwracają uwagę na brak szczegółowych wytycznych.

– Wolałbym, aby decyzja zawierała konkretne regulacje. Chodzi normy związane z bezpieczeństwem dzieci, jakieś normy związane z zachowaniem odległości, z dezynfekcją – powiedział Tomasz Huk, dyrektor szkoły podstawowej nr 11 w Katowicach.

Z kolei Lech Szargiej, dyrektor szkoły podstawowej nr 32 w Białymstoku, zwraca uwagę na brak pieniędzy na przygotowanie szkoły m.in. przeprowadzenie dezynfekcji.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
uo
uo 17.05.2020, 11:14
Otworzyć wszystko niech roznosA wirusa

Pozostałe