Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiatach brzeskim i dąbrowskim

  • 05.04.2020, 12:38
  • Zbigniew Filar
Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiatach brzeskim i dąbrowskim

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób.
W tej grupie jest 8 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 22 do 77 lat, z Krakowa (1 osoba), z powiatu brzeskiego (3 osoby), dąbrowskiego (2 osoby), wielickiego (2 osoby), wadowickiego (2 osoby) oraz z powiatów: suskiego i myślenickiego (po 1 osobie).
3 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.


Jednocześnie informujemy, że w dotychczasowych zestawieniach WSSE była wskazywana jedna osoba, którą wskazywała też inspekcja z innego województwa. Dlatego ten przypadek został usunięty z raportu dla Małopolski.


Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 319 osób.
Z przykrością informujemy również o śmierci dwóch osób: 84-letniego mieszkańca Krakowa (przebywał on w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie) oraz 41-letniej mieszkanki powiatu wadowickiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Oboje posiadali choroby współistniejące.
Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 7.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe