Bez klientów coraz więcej małych firm ma problemy finansowe

  • 18.03.2020, 20:17
  • TVN24/x-news
Bez klientów coraz więcej małych firm ma problemy finansowe
Kraków. W czasie epidemii koronawirusa ciężar utrzymania firm biorą na siebie przedsiębiorcy, którzy w większości nie posiadają odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. Brak klientów oznacza brak dochodów. Do poprawy sytuacji nie wystarczy jedynie wstrzymanie opłacania składek na ZUS.

- Znaczna część branży nie posiada zapasów, funkcjonuje z zapasów zarobionych dosłownie w poprzednim miesiącu. Obecnie cały ciężar biorą na siebie pracodawcy, którzy mają ostatnie zapasy, starają się zagwarantować wypłaty. i decydują albo ZUS albo wypłaty. Dziś wiemy, że ZUS może zostać wstrzymany, ale to nie wystarczy, to jeszcze nie jest wszystko – wyjaśnił Michał Łęczyński z Akademii Sztuk Piękności.

 

 
TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe