Wierzchosławice. Pogorzelcy z Trzydniaków potrzebują pomocy, bo im samym nie uda się odbudować zniszczonego przez pożar domu

  • 18.03.2020, 16:17
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-03-18-wierzchoslawice-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
To była zaledwie chwila, kiedy pojawiła się pierwsza iskra, potem płomienie objęły cały budynek. Rodzina z Wierzchosławic z przysiółka Trzydniaki w pożarze straciła swój dom. Ogień przyszedł niespodziewanie, w piątkowe południe 13 marca. Płomienie pierwsza zobaczyła pani Dorota.

Choć od pożaru minął prawie tydzień to tu w powietrzu nadal unosi się zapach spalenizny. Budynek w środku jest doszczętnie zniszczony, pilnego remontu wymaga też całkowicie spalony dach.

W pożarze nikt nie ucierpiał, można tu mówić o szczęściu, bo spalonym domu mieszkała 4-osobowa rodzina. Obecnie pogorzelcy przebywają w lokalu przydzielonym przez gminę, bo ich dom nie nadaje się do zamieszkania. Zaraz po pożarze uruchomiono zbiórkę na portalu Pomagam.pl: Pomagamy odbudować dom

Zbiórkę dla pogorzelców z Trzydniaków organizuje też sołectwo Wierzchosławice.

Potrzebne jest praktycznie wszystko, rodzina chętnie przyjmie materiały budowlane i wykończeniowe, ponadto potrzebna jest też robocizna.

Rodzina pogorzelców chce też podziękować wszystkim, którzy już zaangażowali się w pomoc oraz strażakom, którzy przez kilka godzin gasili pożar ich domu.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe