Region. Zamiast do lekarza dzwonią na pogotowie. "Blokowanie linii nie służy pomocy. Chcemy pomagać, kiedy jest stan zagrożenia życia"

  • 16.03.2020, 13:11
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-03-16-pogotowiemovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wiele osób szuka pomocy medycznej dzwoniąc do tarnowskiego pogotowia. Powodem jest epidemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia w dostępie do służby zdrowia. Jednak wzywanie karetki bez potrzeby lub telefony z prośbą o konsultację medyczną mogą spowodować, że inny - pilnie potrzebujący pomocy chory - nie otrzyma jej.

Krzysztof Krzemień z tarnowskiego pogotowia, wyjaśnia też jak postępować w przypadku wystąpienia niepokojących objawów i dodaje, że tarnowskie pogotowie jest przygotowane na walkę z koronawirusem.

Sami też musimy dbać o własne zdrowie.

Więcej informacji na temat aktualnego stanu epidemiologicznego oraz niezbędne wiadomości dotyczące koronawirusa można znaleźć na rządowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe