Tarnów. Szkoły w mieście gotowe na epidemię

  • 10.03.2020, 14:53
  • Daria Kurczab
koronawirus_a_szkola.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rosnąca ilość stwierdzonych zachorowań w kraju na koronawirusa, skłania instytucje i placówki oświatowe do zapobiegania kolejnym zachorowaniom. Sprawdzamy jak sytuacja wygląda w tarnowskich szkołach.

Nauczyciele klas edukacji wczesnoszkolnej przeszkolili swoich podopiecznych w temacie mycia rąk. W niektórych klasach znajdują się umywalki, gdzie dzieci mogą w każdej chwili umyć ręce.

Sprawdziliśmy jak ta wiedza stosowana jest w praktyce i czy dzieci stosują się do zaleceń swoich wychowawców.

 

Jak przekazał nam Mariusz Zając dyrektor szkoły nr 24 szkoła zadbała o profilaktykę koronawirusa dbając o dezynfekcje klamek, pełne pojemniki z mydłem oraz zwracanie szczególnej uwagi na mycie rąk przez młodsze dzieci.

Jeśli ilość zachorowań na koronawirusa będzie wzrastać, placówki oświatowe rozważą rezygnację z wyjazdów i wycieczek klasowych.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe