Kłusownicy w rękach dąbrowskiej policji. Zabili ponad 80 zwierząt

  • 29.11.2019, 14:21 (aktualizacja 29.11.2019, 14:51)
  • Natalia Tryba
tar-2019-11-29_klusownicygot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej dzięki czujności myśliwego zatrzymali dwóch kłusowników działających na terenie gminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalną jednostkę broni oraz zabite przy jej pomocy zwierzę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25.11.2019r.) po godz. 20.00. Czujny myśliwy znajdując się  w pobliżu lasu w miejscowości Smęgorzów widząc  w zaroślach światła latarek postanowił tę sytuację sprawdzić, wsiadł do swojego samochodu i  podjechał tam bez włączonych świateł. Na miejscu zastał dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie, lecz jeden z nich widząc nadjeżdżający pojazd uciekł z bronią w pobliskie zarośla. Myśliwemu udało się ująć  kłusownika, który pozostał  pojeździe i przekazał go przybyłym na miejsce policjantom.  Mundurowi w samochodzie należącym do zatrzymanego ujawnili  truchło zająca szaraka.

W trakcie czynności trwających z zatrzymanym 27-latkiem z gminy Radgoszcz  policjanci  ustalili tożsamość jego zbiegłego kompana – rówieśnika z  gm. Szczucin. Następnie dwie grupy policjantów przeszukały posesje należące do zatrzymanego i do zbiegłego kłusownika oraz przyległy teren.  W trakcie tych czynności  policjanci zatrzymali zbiega i ujawnili  broń palną długą z lunetą i tłumikiem, która została ukryta w przepuście rowu melioracyjnego.  To broń typu „samoróbka” -  została zabezpieczona do dalszych badań przez biegłego z zakresu balistyki. Jak się okazało mężczyźni od września br. do chwili obecnej kłusując pozyskali ponad 25 zajęcy, 15 saren oraz 40 bażantów.  

Zatrzymanym przedstawiono zarzut kłusownictwa – za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Za nielegalne posiadanie broni jednemu z nich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Natalia Tryba

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe