Wojnicz. Kino „Wawel” w nowej odsłonie

  • 29.11.2019, 13:48
  • UM Wojnicz
Wojnicz. Kino „Wawel” w nowej odsłonie

Dobiegają końca prace remontowe kina „Wawel” w Wojniczu. Modernizacja obejmuje zakup profesjonalnego projektora kinowego w standardzie DCI oraz oświetlenia scenicznego.

 

W ramach realizowanego projektu pn. „Cyfryzacja sali widowiskowo - kinowej wraz
z doposażeniem pracowni działających w GOK Wojnicz” zmodernizowana została sala kinowa budynku kina „Wawel” w Wojniczu, którą doposażono o nowy projektor cyfrowy oraz profesjonalne oświetlenie sceniczne wraz z nagłośnieniem.

 

Koszt remontu sali i zakupu niezbędnego wyposażenia wyniósł 220 tys. zł. Ta inwestycja mogła być zrealizowana, dzięki pozyskanym środkom z Funduszy Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Infrastruktura Domów Kultury”. Na realizację tej inwestycji ministerstwo przekazało kwotę 176 tys. zł, co stanowi 80 procent kosztów wykonania całości zadania.

 

- Dzięki zakupowi nowego projektora już niedługo w kinie „Wawel” będziemy mogli oglądać najnowsze produkcje filmowe. Dotychczas nie było to możliwe z uwagi na stare już urządzenia, które nie nadają się do ich odtwarzania. – mówi Jarosław Bujak, Dyrektor GOK w Wojniczu. – Modernizacja sali kinowej to kolejny krok w kierunku rozszerzania i uatrakcyjniania oferty kulturalnej naszej gminy, a montaż profesjonalnego oświetlenia z pewnością wpłynie na realizację nowych i ciekawych przedsięwzięć. – dodaje.

 

Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kino zmieni swoje oblicze. To ma być nowa odsłona kina, nowa propozycja dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także dla naszych gości. – mówi Tadeusz Bąk, Burmistrz Wojnicza.

UM Wojnicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe