Tarnów. Kierowcy na medal – korytarz życia działa

  • 30.10.2019, 16:40 (aktualizacja 30.10.2019, 17:34)
  • Natalia Tryba
tar-2019-10-30_korytarz_zycia_got.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nagłaśniana w ostatnich dniach informacja o konieczności tworzenia tzw. „korytarzy życia” przynosi już pierwsze, pozytywne efekty. Na odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłami Tarnów-Mościce, a Tarnów-Centrum utworzył się 5-kilometrowy korek. Dzięki kulturze kierowców służby mogły dojechać na miejsce w kilka minut, aby udrożnić zator.

Nigdy nie wiemy, co się wydarzyło na drodze przed nami. Czy doszło do poważnego wypadku, czy drobnej kolizji. Zmuszeni za to jesteśmy czasem do nieplanowanego postoju w kilometrowych korkach. Nie mamy na to wpływu, więc szkoda nerwów. Pozostaje nam cierpliwie poczekać, aż służby ratownicze dotrą do miejsca zatoru, pomogą potrzebującym, uratują czyjeś życie.


Taka sytuacja miała miejsce w niedzielne popołudnie na tarnowskim odcinku autostrady, między węzłami Tarnów-Mościce i Tarnów-Centrum w kierunku Rzeszowa. Kierowcy zgodnie utworzyli korytarz życia, umożliwiając służbom dojazd do niebezpiecznego miejsca. Tym razem każda sekunda na dojazd i pomoc nie miała wagi ludzkiego życia lub śmierci, bo zator spowodowany został awarią ciężarówki i wysypaniem ładunku blach na jezdnię.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe