Wymiana pieców i dotacje przynoszą efekty. W Krakowie obniżył się poziom smogu

  • 09.10.2019, 20:43
  • TVN24/x-news
Wymiana pieców i dotacje przynoszą efekty. W Krakowie obniżył się poziom smogu
Kraków. Krakowska walka ze smogiem daje już pierwsze efekty. W zestawieniach smogowych ostatnich dni stolica Małopolski jest zieloną wyspą na tle czerwonych miasteczek ościennych.

A zakaz spalania węgla, drewna i innych paliw stałych obowiązuje dopiero od początku miesiąca.

- Tysiące wymienionych pieców, dotacje, to przynosi efekty. Widać, że w Krakowie powietrze się poprawia. Cieszy nas to, że walka o czyste powietrze przynosi efekty – wyjaśnił Dariusz Nowak z Urzędu Miasta Krakowa.

Łamanie zakazu zdarza się bardzo rzadko. Na 800 przeprowadzonych kontroli, tylko w 25 przypadkach stwierdzono łamanie prawa. A jak dowodzą wieloletnie badania, unikanie smogu przekłada się na zdrowie mieszkańców Krakowa.

- Zmniejszył się odsetek astmy oskrzelowej u uczniów krakowskich szkół. Świadomość i ograniczenie ekspozycji na smog już powoduje poprawę – potwierdza prof. Ewa Czarnobilska z Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe