Radny i mieszkańcy sadzą platany, a tarnowski ekolog ostrzega przed tymi drzewami

  • 09.10.2019, 14:31
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-10-09-platany-sa-zlemoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W mieście potrzeba zieleni i drzew, które produkują tlen, a latem dają przyjemny chłód. Taką potrzebę dostrzegł radny Tomasz Olszówka (Nasze Miasto Tarnów) i postanowił wypowiedzieć walkę "betonozie" przy pomocy m.in. platanów. W akcję sadzenia drzew włączyło się wiele podmiotów i instytucji. Pomysł sadzenia platanów nie wszystkim się jednak spodobał. Krzysztof Woźniak z Polskiego Klubu Ekologów przekonuje, że akcja sama w sobie jest dobra, ale platan to zły wybór.

Krzysztof Woźniak tłumaczy, że platan rozsiewa siedem różnych alergenów, ma również owoce wypełnione dużą ilością drażniących igiełek, ponadto drzewo może osiągać nawet 30 m wysokości, co przekłada się na wyższe koszty utrzymania. Dlatego w sprawie sadzenia platanów tarnowski ekolog wystosował list otwarty do Prezydenta Miasta Tarnowa.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 18.10.2019, 17:43
Już za komuny też ktoś wymyślił sadzić topole które teraz są problemem dla alergików i dla miasta, no i są wysokie kruche i niebezpieczne.Czy polak znowu ma być mądry - po szkodzie?

Pozostałe