77-latek znęcał się nad żoną i córką

  • 20.09.2019, 22:36 (aktualizacja 20.09.2019, 22:38)
  • KMP Tarnów
77-latek znęcał się nad żoną i córką

Trudno znaleźć słowa usprawiedliwienia dla mieszkańca gminy Lisia Góra. Mimo swoich lat 77 lat znęcał się on nad żoną, staruszką oraz 52-letnią córką. Przez kilka ostatnich lat, mieszkające pod jednym dachem z nim kobiety przechodziły prawdziwą gehennę. Nadużywający alkoholu senior po wypiciu alkoholu, regularnie wszczynał awantury i stale niepokoił kobiety. Często też budził obie panie w nocy nie dając im spać, i nawet za dnia nie pozwalał odpocząć. Odnosił się do bliskich w sposób uwłaczający godności człowieka, stale krytykował i poniżał. Kontrolując ich życie, całkowicie je zdominował. Kierował również pod adresem żony groźby pozbawienia życia, więc kobieta obawiała się o swoje bezpieczeństwo. Wreszcie po latach życia w koszmarze kobiety dojrzewały do decyzji aby poprosić o pomoc policjantów, którzy natychmiast zareagowali. Wczorajszej nocy nietrzeźwy 77-latek został zatrzymany. Miał 1,5 promila alkoholu i prosto w domu trafił do aresztu w komisariacie.
Dzisiaj usłyszy zarzut psychicznego znęcania się nad żoną i córką. Dzisiaj także zostanie doprowadzony do tarnowskiej prokuratury rejonowej. Policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec niego środki zapobiegawcze.

 

Znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.
W przypadku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem - sprawca może trafić za kratki na 10 lat. Jeżeli udręczona ofiara przemocy targnie się na swoje życie, sprawcy grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Pamiętaj – przemoc to nie tylko używanie wobec ofiary siły fizycznej. Może przybierać formę przemocy psychicznej, ekonomicznej ( uzależnienie finansowe ofiary od sprawcy), przemocy seksualnej.
Bez względu na to jakiej przemocy doświadczyłeś, nikt nie ma prawa jej stosować. Zwróć się o pomoc do policji.
Coraz częściej osoby dotknięte przemocą przestają się wstydzić i bać o niej mówić. Pamiętaj nie bądź obojętny na krzywdę innych. Jeśli jesteś świadkiem przemocy – nie lekceważ ich i daj znać służbom. Być może uratujesz życie maltretowanej za ścianą rodzinie.

KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe