500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

  • 10.09.2019, 14:20
  • Natalia Tryba
tar-2019-09-10_zus_500plus_got.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Można już składać wnioski o świadczenie uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie rozpatrywał je od października. W rejonie Tarnowa złożono już 250 wniosków o „500+ dla niesamodzielnych”.

Warunkiem otrzymania świadczenia jest przede wszystkim mieszkanie na terenie kraju, a także nie pobieranie świadczeń, które przekroczyłyby kwotę 1600 zł brutto. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kazik
Kazik 12.09.2019, 15:44
Tylko niech Pani rzecznik wspomni iż orzeczenie z Powiatowego Centrum do Spraw Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności powie wszystkim zainteresowanym, że nie jest u nich respektowane, papier nic nie warty.

Pozostałe