„Często skaczą ludzie. To nie jest bezpieczne.” Policyjne patrole na zalewie Zakrzówek, gdzie utonął 14-latek

  • 30.06.2019, 18:26
  • TVN24 / x-news
„Często skaczą ludzie. To nie jest bezpieczne.” Policyjne patrole na zalewie Zakrzówek, gdzie utonął 14-latek
Kraków. Policjanci patrolują krakowski zalew Zakrzówek, w który, we wtorek (25.06) utonął 14-letni chłopak. Nastolatek wraz z kolegami skakał do wody z około 10-metrowej skały. Nie wypłynął już na powierzchnię. Nurek wyłowił jego ciało z głębokości 23 metrów. Wprowadzono w tym miejscu zakaz kąpieli, ponieważ teren jest placem budowy. Teren zalewu po kamieniołomie wapnia ma zostać oczyszczony oraz zamieniony w park z bezpiecznym kąpieliskiem.

Sierż. szt. Piotr Szpiech przyznaje, że kontrola chętnych do kąpieli nie jest łatwa. - Gdy policjanci upominają osoby z jednej strony, to osoby, które znajdują się na drugim brzegu wchodzą do wody – relacjonuje funkcjonariusz.
Mieszkańcy okolicy potwierdzili, że zalew jest popularnym miejscem kąpieli. - Często skaczą ludzie. Zawsze znajdzie się ktoś, kto skacze, a jak wiemy, na dnie jest dużo pozostałości, więc nie jest to bezpieczne – stwierdziła Kasia.

Inny mieszkaniec zwrócił uwagę, że wokół zalewu jest ogrodzenie oraz znaki ostrzegawcze z informacją o zakazie kąpieli w tym zbiorniku. - Wchodzą na własną odpowiedzialność – dodał.

TVN24 / x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe