Tarnów: Śmiertelny wypadek przy al. Jana Pawła II

  • 31.05.2019, 19:53
  • Natalia Tryba
wypadek_pop.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Około godziny 17:00 przy al. Jana Pawła II doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety, która przechodziła przez ulicę. Kierowca samochodu jechał od góry w kierunku ul. Słonecznej.

 Pomimo podjętej reanimacji, przez zespół ratunkowy, kobiety nie udało się uratować. Trwają czynności na miejscu zdarzenia. Prokurator i biegły od rekonstrukcji wypadków starają się wyjaśnić okoliczności tragedii. 

Natalia Tryba
Podziel się:

Komentarze (43)

Możliwość komentowania dostępna jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
miroslaw-_g
JakubGalicyjski 01.06.2019, 13:08
Straszna tragedia, nie żyje kobieta, nie tak dawno zginął na tym samym przejściu mężczyzna z pobliskiego osiedla Westerplatte, jestem za tym aby przed tym przejściem i na wcześniejszym przejściu (obok ronda Reagana), które jest niezwykle niebezpieczne zainstalować np. sygnalizację świetlną uruchamianą przez pieszego lub progi zwalniające jakie są na ul.Słonecznej w okolicach Zenitu, trzeba zwiększyć bezpieczeństwo na tych dwóch przejściach bo niestety niektórzy kierowcy myślą, że są już na pobliskiej autostradzie, czasami strach jest przejść przez te przejścia, przechodzę nimi kilka razy dziennie więc wiem o czym piszę.
Monika
Monika 04.06.2019, 08:30
Progi zwalniające to duży problem bo niszczą zawieszenie nawet przy minimalnych prędkościach. Chore pomysły tego typu jak na Słonecznej mają tylko ci ludzie którzy nie mają samochodu. Nigdzie na świecie tak nie ma ze na głównych arteriach miast są montowane progi zwalniające. Inna sprawa - właśnie idąc z dzieckiem przez przejście obok Zenitu na słonecznej niemal zostaliśmy rozjechani przez kierującego starą granatowa WV bora na tablicach KTA. I co próg spełnia swoją role? Nie sądzę
Greg
Greg 02.06.2019, 13:09
Moze wogole zamknac krwa ulice? Progiem to sie w leb ***
Tarnowianin
Tarnowianin 03.06.2019, 18:53
Z takim jak tY G.. nie ma ma co dyskutować tylko na k znasz słowa? nie stać cię na więcej i na normalną dyskusję?
malgorzata_ruszel-ibe
malgorzata_ruszel-ibe 31.05.2019, 22:52
Kiedy postawią tam światła? To miejsce staje sie coraz bardziej niebezpieczne ...
kierowca z KTA
kierowca z KTA 31.05.2019, 20:35
To że ktoś ma rejestrację KTA...nie znaczy że jeździć nie umie...niektórzy z KT ..to ...i też można by tu zaszufladkować kierowców...to jest tragedia a nie powód do głupich wywodów
byk
byk 01.06.2019, 22:33
nieprawda, zobacz jak KTA jeździ na czerwonym świetle, widelec w kieszeni się prostuje
Cal
Cal 31.05.2019, 21:05
Dokladnie buractwo pisze tylko ze ktos ma KTA czy KT , ale coz prostactwo z Tarnowa bedzie mowic ze KTA bo jest prostactwem niestety.
Artur
Artur 01.06.2019, 02:06
Prostak to jestes nioceniaj wszysgkich
prostaku buraku
Tarnowianka
Tarnowianka 31.05.2019, 20:18
Dlaczego nadal na tym przejściu nie ma świateł ani progu zwalniającego. To już kolejny śmiertelny wypadek w ciągu jednego roku a ile było tam potrąceń? To jest chore. Osiedle rośnie, ludzi przybywa. Niech zarząd dróg w końcu coś z tym zrobi. Mieszkanka OS. Westerplatte
Gosc z tarnowa
Gosc z tarnowa 02.06.2019, 09:16
Kładki z windą! Tak jak jest w duzych miastach!
Nemo
Nemo 01.06.2019, 12:28
Pewnie, więcej progów zróbmy w Tarnowie bo mało jest. Niech się ludzie nauczą że trzeba popatrzeć czy nic nie jedzie. Czasu furmanek i koni się skończyły.
Elo
Elo 03.06.2019, 09:30
A jak ciągle coś jedzie to nie przechodzić wcale. I to nic że pasy. A w sumie to powinni je zamalować. Wtedy piesi będą przebiegać. Albo się uda albo nie.
miroslaw-_g
JakubGalicyjski 01.06.2019, 13:36
Panie kolego a rozumie Pan co to jest jezdnia dwujezdniowa, co z tego, że pieszy się rozejrzy skoro zza zatrzymanego pojazdu przed przejściem, drugim pasem sunie inny pojazd bez opamiętania, tak to właśnie wygląda na dwupasmówkach, niektórzy kierowcy nie zatrzymują się przed przejściem dla pieszych pomimo tego, że stoi przed nim już inny pojazd, inną sprawą jest jak złą robotę zrobiły media nagłaśniając swego czasu, że pieszy będzie miał pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście dla pieszych, to zrobiło bardzo złą robotę, co niektórzy piesi i kierowcy myślą, że tak właśnie jest.
A
A 31.05.2019, 22:43
Kolczatke zrób bo przechodzi tam 20 osób dziennie
xyz
xyz 01.06.2019, 10:16
20 osób dziennie? rowerzyści, osoby biegające, wiele osób idących do lidla, leroy merlin czy tez kościoła, to 20 osób dziennie? mieszkam obok i widzę ze wiele ludzi tam przechodzi w ciągu dnia, a wyprzedzanie na przejściu jest również na porządku dziennym :)
Stag
Stag 31.05.2019, 22:23
Ludzi przybywa w Tarnowie ? 😂😂😂😂😂😂😂😂
JP
JP 01.06.2019, 10:43
I z czego sie śmiejesz człowieku !!!!
Tarnowianin
Tarnowianin 01.06.2019, 07:58
Tamto osiedle się rozwija jest tam coraz więcej bloków a ludzie często przechodzą tam na drugą stronę żeby pospacerować po lasku Lipie, pojeździć na rowerze. "Osiedle rośnie... " naucz się czytać ze zrozumieniem co ktoś napisał bo o to chodziło, rozumiem że śmiejesz się sam z siebie że czytać ze zrozumieniem nie umiesz
Cesorz
Cesorz 31.05.2019, 22:28
Obawiam sie ze wrecz przeciwnie.
Tarnowski kierowca
Tarnowski kierowca 31.05.2019, 21:31
Wg mnie nie potrzeba tam ani progu ani świateł. Przejście widoczne z daleka a i przechodnie jeśli nie idą na oslep doskonale widzą nadjezdzajace auta. Zabraklo uwagi kierujacego albo Pani przechodzacej. Rozstrzygnie teraz sąd. Przejście nie jest zbyt często uczęszczane wiec kolejne światła na Jana Pawla II zbedne, nie mówiąc już o progu zwalniającym. Pozdrawiam wszystkich normalnych kierowców bez podziału na tablice i żeby nie było ja KT ;P pzdr ;p
Tarnowianka
Tarnowianka 31.05.2019, 21:25
Dokładnie może wreszcie ktoś pomyśli o światłach bo cała ul Jana Pawła to tor wyścigowy także dla tirów jedna wielka masakra ,zwalniają tylko wtedy gdy radiowóz stoi przy rondzie.
Westerplatte
Westerplatte 01.06.2019, 10:59
Dokładnie Tak !
nopewnie
nopewnie 31.05.2019, 23:03
no oczywiście więcej świateł tam jeszcze...
Marcin
Marcin 31.05.2019, 22:39
No ciekawe to jest bardzo. Szczególnie pod górkę tak sie ścigają jak sa zaladowani.. Codziennie przejezdzam wiec proszę nierozsmieszac mnie.. Zaraz bd winni kierowcy że wogole jeżdżą po ulicach...
Serafin
Serafin 01.06.2019, 07:53
Ty jeździsz a ja mieszkam przy Jana Pawła i widzę co wyprawiają kierowcy, byle do przodu i tuż przed przejściami dla pieszych wyprzedzają, Tak winni kierowcy bo nie przestrzegają przepisów w mieście jest 50. Jak startują ze świateł przy zielonym to już prują aż do ronda pod Auchan. A tam w tamtym miejscu Tarnowa akurat osiedle się rozrasta i ruch jest coraz większy i pieszych i samochodów.
Robert
Robert 01.06.2019, 10:14
Dla sprostowania póki co w terenie zabudowanym na drodze dwujezdniowej obowiązuje ograniczenie do 70 km/h.
JakubGalicyjski
JakubGalicyjski 01.06.2019, 12:58
Proszę przytoczyć konkretny paragraf Kodeksu Drogowego potwierdzającego pański wpis.
miroslaw-_g
JakubGalicyjski 01.06.2019, 13:17
W terenie zabudowanym na drodze dwujezdniowej w godz. od 5.00 do 23.00 obowiązuje 50 km/g a po 23.00 60 km/g dla pojazdów osobowych a 50 km/g dla pojazdów ciężarowych i autobusów art. 19 i 20 KD.
Bart
Bart 01.06.2019, 10:45
Większej bzdury nie słyszałem ,lepiej nie jeździj samochodem kolego .
Maciej
Maciej 31.05.2019, 21:21
Raczej "nierząd" dróg...

Pozostałe