Tarnów: ZMIANY NA PIASKOWEJ OD 6 MAJA

  • 04.05.2019, 15:58
  • UM Tarnów
Tarnów: ZMIANY NA PIASKOWEJ OD 6 MAJA
Uwaga, kierowcy, w najbliższy poniedziałek, 6 maja, skrzyżowanie alei Piaskowej z ulicą Elektryczną zostanie częściowo zamknięte dla ruchu samochodowego. Nie będzie można skręcić w kierunku ulicy Mroźnej, ale przejazd ze Spokojnej na Elektryczną zostanie utrzymany. Wprowadzenie ograniczeń jest konieczne z uwagi na prowadzoną od ubiegłego roku rozbudowę Elektrycznej.

Na skrzyżowaniu Piaskowej i Elektrycznej rozpoczyna się budowa ronda, które usprawni i upłynni ruch. Dzięki niemu przejazd będzie też bezpieczniejszy. Prace wymagają wprowadzenia ograniczeń w ruchu na skrzyżowaniu. – Przepraszamy kierowców za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość – mówi Tomasz Mróz z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Skrzyżowanie będzie częściowo zamknięte przez około 6 tygodni.

Jak już informowaliśmy, zakończenie rozbudowy Elektrycznej jest planowane na przełom trzeciego i czwartego kwartału. Koszt modernizacji wynosi około 38 milionów złotych, a po jej zakończeniu kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w obu kierunkach, jak na ulicy Spokojnej. Gruntowna przebudowa obejmuje odcinek Elektrycznej o długości około 1,4 kilometra. Na skrzyżowaniach ulic Spokojnej, Elektrycznej, Piaskowej oraz Elektrycznej, Wyszyńskiego i Klikowskiej powstają ronda, które znacząco usprawnią ruch samochodowy. Rowerzyści i piesi będą bezpieczniejsi, bo wzdłuż jezdni zostaną poprowadzone chodniki i ścieżki rowerowe. Docelowo nowy ciąg komunikacyjny, nieformalna północna obwodnica Tarnowa, a formalnie droga wojewódzka nr 973, ma połączyć węzeł autostradowy z tarnowską Strefą Aktywności Gospodarczej.

źródło: Tarnow.pl

UM Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe