Abolicja mandatowa na Wielkanoc

  • 19.04.2019, 11:19
  • Natalia Tryba
tar-2019-04-19_abol_mandatowa_got.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po raz kolejny w Tarnowie zostanie przeprowadzona „abolicja mandatowa” – poinformowała Straż Miejska. Każdy kto 19 kwietnia zgłosi się do siedziby miejskich strażników przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej, może liczyć na zastąpienie kary pouczeniem.

Jednodniową abolicję mandatową ogłoszono w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Abolicji podlega tylko jedno wykroczenie, w przypadku którego postępowanie nie zakończyło się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu albo innym prawomocnym postanowieniem. Abolicja nie dotyczy spraw o wykroczenia, w których wszczęto czynności wyjaśniające na wniosek mieszkańców lub w przypadku odmowy przyjęcia mandatu karnego za wykroczenie.

Zgłaszający mandat występuje tylko w swoim imieniu i musi się zgłosić osobiście z dowodem tożsamości. Strażnicy zastrzegają, że jeżeli zachodzą inne ważne uzasadnione czynniki, abolicja może być nieuwzględniona.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe