Pytania o matury i problemy ze zwołaniem rad pedagogicznych. A. Zalewska: dyrektorzy i kuratorzy szukają rozwiązań

  • 16.04.2019, 16:47 (aktualizacja 16.04.2019, 16:50)
  • TVN24 / x-news
Pytania o matury i problemy ze zwołaniem rad pedagogicznych. A. Zalewska: dyrektorzy i kuratorzy szukają rozwiązań
Warszawa. Prawo oświatowe wyklucza możliwość zwołania rady pedagogicznej wobec braku kworum - podkreśliła minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Odniosła się w ten sposób do obaw, że z powodu strajku nauczycieli dyrektorzy szkół mogą mieć problemy ze zwołaniem rad pedagogicznych niezbędnych do wystawienia uczniom ocen końcowych i świadectw oraz do dopuszczenia ich do egzaminów, np. do matury.

Według przepisów, uchwały rady pedagogicznej są podejmowane w obecności co najmniej połowy jej członków. Oceny wystawione przez niekompletne rady byłyby nieważne.

Tymczasem nauczyciele biorący udział w strajku zapowiadają, że nie będą wystawiać ocen. Zalewska poinformowała, że dyrektorzy poprosili o spotkania z kuratorami, by znaleźć rozwiązanie. – Wiemy, że w strajkujących szkołach cztery procent szkół wystawiło oceny i podjęło już uchwały klasyfikacyjne, jeszcze przed rozpoczęciem strajku – powiedziała Zalewska i zaznaczyła, że w większości szkół rodzice zostali już poinformowani o ocenach.

TVN24 / x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe