Tuchów. Przelała na konto oszusta 90 tys. zł. Mężczyzna podszył się pod prokuratora

  • 22.03.2019, 15:13 (aktualizacja 22.03.2019, 15:23)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-03-22-klimek-oszustmoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po kilkutygodniowej przerwie po raz kolejny w Tarnowie i okolicy rozdzwoniły się telefony stacjonarne od oszustów. Niestety jedna z mieszkanek Tuchowa dała się nabrać na wymyśloną przez podającego się za prokuratora oszusta nieprawdziwą historię o hakerach okradających konta bankowe i przelała mu oszczędności w kwocie ponad 90 tysięcy złotych. Na domiar złego złego kobieta za namową przestępcy zawarła umowę kredytową na 50 tysięcy złotych.

W poniedziałek 18.03.2019 roku w południe zadzwonił telefon stacjonarny 54-letniej mieszkanki Tuchowa. W słuchawce głos mężczyzny podający się za prokuratora rejonowego, który w trakcie rozmowy poinformował o prowadzonej przez tut. prokuraturę akcji mającej na celu identyfikację i zatrzymanie hakerów bankowych. Mężczyzna poinformował rozmówczynię, że przestępcy „namierzyli” jej konto i w niedługim czasie spowodują przelew zgromadzonych na nim środków.

Mężczyzna podczas rozmowy nie dość, że spowodował przelew wszystkich pieniędzy z konta kobiety, to dodatkowo nakłonił do zawarcia umowy kredytowej na kwotę 50 tysięcy złotych. Kobieta myśląc, że uczestniczy w prokuratorskim śledztwie postępowała zgodnie z instrukcjami udzielanymi przez „rzekomego” prokuratora.

Postępując w ten sposób, kobieta dobrowolnie przelała na wskazane konto bankowe wszystkie swoje oszczędności oraz zaciągnięty kredyt. Straty jakie powstały w wyniku działania telefonicznego oszusta sięgają kwoty ponad 90 tysięcy złotych.

Po raz kolejny tarnowscy policjanci apelują:

Aby uchronić się przed takimi oszustami, nigdy pod żadnym pozorem nie przekazujmy i nie przelewajmy żadnych pieniędzy nikomu obcemu. Kreatywność oszustów nie zna granic. Posuną się do najbardziej wymyślonych historii po to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności, współczucia, chęci niesienia pomoc.

W przypadku telefonów z żądaniem pieniędzy od „policjantów”, „synów”, „córek” czy „wnuków” konieczne jest skontaktowanie się z lokalną Policją i prawdziwym członkiem rodziny zanim przekaże się komukolwiek pieniądze.

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za członka rodziny czy policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich lub zadzwońmy na numer alarmowy 112 lub 997. (Należy tutaj pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem lub skorzystanie z innego telefonu).

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 112 lub 997.

Tekst: KMP Tarnów

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Trf
Trf 23.03.2019, 20:26
Brawo dla oszusta a tej glupiej babie poprostu niech sue ogarnie
Za głupote sie placi
Za głupote sie placi 23.03.2019, 17:49
Ani troche mi jej nie żal :)
Kulka
Kulka 23.03.2019, 11:49
co to za pytanie "skad ta Pani miala tyle pieniędzy?"
Rafal
Rafal 23.03.2019, 16:47
Masz tyle??? Jak tak to mi przelej uciesze się
Rafal
Rafal 23.03.2019, 02:23
Skąd ta pani miała tyle pieniędzy??? to po pierwsze a po drugie jakim idjotom trzeba być żeby tak dać się zrobić przecież pięćdziesiąt kilka lat to nie 80gdzie pojawiają się kłopoty z pamięcią cóż zlodziejowi gratuluję pomysłowości a Pani głupoty

Pozostałe