Zamkną most na Dunajcu. Będzie on nieczynny przez kilka dni

  • 20.02.2019, 16:49
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-02-20-lucarz-most-w-ostrowiemoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kierowcy z Tarnowa i regionu na wiosnę mogą mieć ogromny kłopot z dojazdem do autostrady. Prawdopodobnie w kwietniu na kilka dni zostanie zamknięty most w Ostrowie. Dokładny termin nie jest znany, bo jest on uzależniony od pogody. Jak tłumaczy starosta tarnowski, zamknięcie przeprawy, to jedyny sposób na to by porządnie wyremontować zniszczony most.

Do tej pory most na Dunajcu remontowany był już trzykrotnie. Co roku przechodzi on badania techniczne, a pod koniec tego roku przeprawę czeka ekspertyza. Ma ona wykazać, czy przez najbliższe lata most utrzyma ciężar do 40 ton.

Starosta tarnowski dodaje, że obecnie toczą się rozmowy w związku z budową łącznika autostradowego na węźle Tarnów-Mościce. Wraz z nową drogą powstać ma również nowy most. Jednak najprawdopodobniej, przejechać nim będzie można dopiero w 2023 roku. Do tego czasu most w miejscowości Ostrów musi być czynny.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe