Słupiec: Szkole Podstawowej nadano sztandar

  • 08.01.2019, 16:17 (aktualizacja 08.01.2019, 19:38)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-01-08-sztandar-slupieccon_4ovhsq68o0ne_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
To był ważny dzień dla lokalnej społeczności ze Słupca. Miejscowej Szkole Podstawowej nadano sztandar. Uroczystości rozpoczęły się w kościele, podczas Mszy Świętej nowy sztandar został poświęcony. Później wszyscy przemaszerowali do szkoły, gdzie oficjalnie rodzice przekazali go dyrekcji, a ta uczniom.

Na długo w pamięci zgromadzonych zachowa się ta uroczystość. Ostatnie tak podniosłe wydarzenie miało miejsce tutaj ponad 20 lat temu. W 1995 roku placówka otrzymała patrona. Został nim miejscowy bohater Stanisław Klimczak.

Do tej pory Szkoła Podstawowa w Słupcu nie miała sztandaru. Dopiero po wejściu w życie reformy edukacji, kiedy sześcioklasowa placówka zmieniła się w ośmiooddziałową szkołę postanowiono, że oprócz patrona, placówce potrzebny jest też sztandar. Ufundowali do rodzice.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Alicja
Alicja 02.10.2019, 09:17
Jeśli ktoś szuka sprawdzonej firmy produkującej i odnawiającej sztandary to tylko Sztandary Haftowane. Na ostatnich uroczystościach z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja naszym sztandarem zachwycali się wszyscy uczestnicy uroczystości. Zakupiliśmy go właśnie u nich.

Pozostałe