Opada kurz wyborczej gonitwy o fotel wójta czy burmistrza, gdzie się zmieniła władza a gdzie dogrywka?

  • 22.10.2018, 15:27
  • Zbigniew Filar
Opada kurz wyborczej gonitwy o fotel wójta czy burmistrza, gdzie się zmieniła…

Za nami wybory samorządowe. W Tarnowie prowadzi obecny włodarz - Roman Ciepiela, który uzyskał 18496 głosów. Na Kazimierza Koprowskiego swój głos oddało 14532 mieszkańców. O fotel prezydenta w drugiej turze powalczą już 4 listopada. W Skrzyszowie, Zakliczynie, Gromniku obecni włodarze nie posiadający kontrkandydatów ponownie zostali obdarzeni zaufaniem na najbliższe 5 lat.

W Drwini na stanowisku wójta nadal pozostaje Jan Pająk. Marek Bzdek cieszy się wygraną w pierwszej turze w której pokonał Jacka Salamona. Zmian nie będzie również w gminach Rzezawa, Lipnica Murowana i Nowy Wiśnicz.

W Bochni do drugiej tury przystąpią Krzysztof Kokoszka z PiS i obecny burmistrz miasta Stefan Kolawiński.

Zmiana na stanowisku wójta nastąpiła w Ryglicach, gdzie burmistrzem zostaje Paweł Augustyn pokonując Bernarda Karasiewicza.

W Szczurowej wójtem został Zbigniew Moskal pokonując Mariana Zalewskiego.

Bez zmian w gminach Dębno, Borzęcin, Zakliczyn, Wietrzychowice, Lisia Góra, gmina Tarnów, Dąbrowa Tarnowska, Ciężkowice, Szerzyny, Rzepiennik Strzyżewski oraz Pleśna.

W Wojniczu w drugiej turze Tadeusz Bąk i Stanisław Plichta.

W Wierzchosławicach w drugiej turze o mandat wójta powalczy obecny włodarz Zbigniew Drąg z Andrzejem Mrozem.

Natomiast w Gręboszowie na stanowisko wójta gminy wybrany został kandydat PiS Krzysztof Gil, pokonując dotychczasową wójt Krystynę Świętek

Druga tura wyborów na burmistrza Szczucina rozstrzygnie się pomiędzy obecnym włodarzem Andrzejem Gorzkowskim a Janem Sipiorem. W Gnojniku Sławomir Paterek o fotel wójta powalczy z Leszkiem Ząbkowskim.

W Brzesku druga tura bez obecnego włodarza Grzegorza Wawryki, bój o to miasto 4 listopada podejmą Sławomir Pater z PiS i Tomasz Latocha z komitetu wyborczego Brzesko odNowa

Także w Tuchowie obecny włodarz Adam Drogoś pokonany został przez Magdalena Marszałek i Maciej Sajdak. To oni powalczą o fotel burmistrza.

 

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe