Tarnów. 30 milionów na budowę nowego węzła przesiadkowego i remonty dróg

  • 13.06.2022, 19:10
  • Gabriela Kudła
35-milionow-z-polskiego-ladu-dla-tarnowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Budowa nowego węzła przesiadkowego i pętli autobusowej oraz, modernizacja kilku skrzyżowań w rejonie tarnowskich Mościc to zadania, które już niebawem będzie realizowało Miasto Tarnów. Wszystko w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi, które już w lipcu w przyszłym roku odbędą się w Małopolsce.

 - W samych Mościcach skupiliśmy się na układzie drogowym, który jest zlokalizowany bezpośrednio w rejonie obiektów sportowych, czyli ulica Traugutta, ulica Kwiatkowskiego, ulica Czerwonych Klonów i oczywiście skrzyżowania. Tak jak wcześniej wspominałem będą skrzyżowania włączone do ITS i zostaną objęte sygnalizacją świetlną ale też wyremontujemy zajezdnie autobusową w Mościcach czy też pojawi się dodatkowo pętla autobusowa przy ulicy Traugutta, która będzie obsługiwała w głównej mierze te obiekty sportowe i przede wszystkim basen - mówił Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. 

Miasto na realizację tych drogowych przedsięwzięć otrzymało 30 milionów złotych z Polskiego Ładu.

 - Przede wszystkim będą to elementy infrastruktury drogowej, oprócz działań inwestycyjnych w samych Mościcach również uzyskaliśmy środki na budowę węzła przesiadkowego, który będzie zlokalizowany w rejonie ulicy Jana Pawła II i skrzyżowania z ulicą Błonie, czyli w rejonie placówki straży pożarnej. W tym zakresie mamy przygotowaną już dokumentację projektową i pozwolenie na budowę  w związku z powyższym ta inwestycja jest już przygotowana do realizacji - dodał Artur Michałek. 

Remonty skrzyżowań i dróg w Mościcach powinny rozpocząć się już niebawem, wszystko po to, aby ich realizacja mogła zakończyć  się jeszcze przed Igrzyskami Europejskimi.  

- W tym momencie jesteśmy na etapie kończenia właściwie dokumentacji projektowych dla poszczególnych odcinków. W większości te działania projektowe podjęliśmy i realizowaliśmy we własnym zakresie siłami Zarządu Dróg i Komunikacji, więc tutaj na dniach będziemy tą dokumentacją dysponowali. Kolejny etap to zgłoszenia i uruchomienie przetargu, który pozwoli nam wyłonić wykonawcę - tłumaczył dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. 

Oprócz dofinansowania na inwestycje drogowe miasto otrzymało również 5 milionów na modernizację infrastruktury sportowej. Zdobyte fundusze pozwolą wybudować między innymi parking dla kibiców, zmodernizować budynek Miejskiego Domu Sportu, oraz drogi, chodniki i dojścia do obiektów w rejonie Areny Jaskółka. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.06.2022, 22:01
Przede wszystkim wstyd, aby duże miasto nie miało w centrum dworca autobusowego z prawdziwego zdarzenia i dostępnej komunikacji autobusowej.To co jest obecnie woła o pomstę, w jakichś dziurach na obrzeżu, bez dogodnej komunikacji i poczekalni. Latem jeszcze można to znosić, ale co zimą. A tak ogólnie, po godz.23,00 komunikacji miejskiej nie uświadczysz, jak we wsi zabitej deskami. Psieje nam coraz bardziej Tarnówek, ale władze miejskie mają świetne samopoczucie, bo z takiej komunikacji nie korzystają

Pozostałe