Turniej gier planszowych zwieńczy wydanie gry tematycznie związanej z Dąbrową

  • 20.05.2022, 10:41
  • Powiat Dąbrowski
Turniej gier planszowych zwieńczy wydanie gry tematycznie związanej z…

„Wydanie gry planszowej Lot na pomoc i turniej gier planszowych krzewiących wartości patriotyczne wśród młodzieży dąbrowskiej” to tytuł zadania w programie „Mecenat Małopolski”, na które udało się zdobyć znaczne dofinansowanie Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego w Zarządzie Województwa Małopolskiego w Krakowie. Grant w wys. 7000 zł pozwoli na wydanie w 5 egzemplarzach gry opartej tematycznie na historii alianckiego „Halifaksa” JP-276A, zestrzelonego nad Dąbrową w nocy 4/5 sierpnia 1944 r. Zadanie jest owocem prototypu tej gry wymyślonej i testowanej podczas realizacji inicjatyw obywatelskich w ubiegłym roku („Więcej kultury – więcej tlenu” w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021”, zarządzanym przez Narodowe Centrum Kultury – beneficjentem był wtedy Dąbrowski Dom Kultury). Pełna wartość zadania to ponad 11000 zł.

Wydanie gry i przeprowadzenie turnieju z udziałem 20-30 młodych ludzi pomoże zaspokoić potrzebę alternatywnej formy spędzania czasu wolnego przez młodzież, bez komputera i telefonu, z kształtowaniem w naturalny sposób wartości patriotycznych i wolnościowych. Promocja w środowisku takich wartości jak: wolność, poświęcenie, solidarność międzynarodowa to w obecnych czasach działanie bardzo aktualne i pożądane. Turniej zaplanowano na 24 czerwca w Ośrodku Spotkania Kultur. Poprzedzi go etap projektowania zmian w stosunku do rozwiązań zastosowanych w prototypie gry „Lot na pomoc”, druki elementów gry (drukarka 3D, poligrafia) i promocja tych nowych form rywalizacji – w oparciu o planszówki sięgające do historii regionu - młodzieży w Dąbrowie Tarnowskiej. Koordynatorką zadania jest młoda animatorka Paulina Białas, pomagać jej będą: Elżbieta Wiatr, Justyna Wiatr i Paweł Chojnowski.

DDK

Powiat Dąbrowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe