Brzesko. Aby wyładować złość rozbił szybę w banku i  sklepie

  • 18.05.2022, 20:45
  • KPP Brzesko
Brzesko. Aby wyładować złość rozbił szybę w banku i  sklepie
Policjanci  z brzeskiej patrolówki szybko namierzyli i zatrzymali 26-latka, który w poniedziałek rozbił szybę w budynku jednego z banków mieszczącego się w centrum Brzeska oraz pobliskim sklepie spożywczym. Grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ( tj.16 maja br.) tuż po godzinie 23. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że młody mężczyzna rozbił szybę w budynku jednego z banków mieszczącego się w centrum miasta oraz pobliskim sklepie spożywczym. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca dokonał zniszczenia mienia rzucając kilkakrotnie kamieniem w szyby budynków. Po zdarzeniu mężczyzna oddalił się w kierunku jednego z osiedli mieszkaniowych.

Dzięki znajomości topografii miasta, policjanci brzeskiej patrolówki szybko określili prawdopodobny kierunek, w którym wandal mógł się oddalić.

Szybko też natknęli się na podejrzanego o ten czyn mężczyznę, który na widok radiowozu rzucił się do ucieczki, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. 26-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego był nietrzeźwy. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią wyładowania złości. Do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień został osadzony w policyjnym areszcie.

Dzisiaj, mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za niszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz wysoką grzywnę. Sąd najczęściej nakłada również obowiązek naprawienia szkody, a w tym przypadku pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na 26 tysięcy złotych.

KPP Brzesko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe