Będzie więcej miejsca dla handlujących. Poprawia się infrastruktura na placu targowym w Szczucinie

  • 17.05.2022, 16:26
  • Gabriela Kudła
nazwabedzie-wiecej-miejsca-dla-handlujacych.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wciąż zmienia się infrastruktura obleganego dwa dni w tygodniu przez mieszkańców nie tylko Powiśla, ale całego regionu - placu targowego w Szczucinie. Obecnie prowadzone są tam prace związane z utwardzeniem terenu. Dzięki temu jeszcze w tym roku pojawią się tam nowe stanowiska do handlu.

 - Nowe drogi do przemieszczania się, również została wykonana kanalizacja burzowa, aby odprowadzić wodę z tego terenu. Nie dość, że będzie teren wykorzystany pod handel na targowisku, ale to również jest to miejsce, gdzie zatrzymują się samochody, aby odwiedzić bliskich na cmentarzu - mówił Tomasz Bełzowski, zastępca burmistrza Szczucina.

Gmina Szczucin uzyskała na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 600 tysięcy złotych. 

 - 900 tysięcy jest po stronie gminy. Kwotą 1,5 miliona będzie utwardzona kolejna część placu targowego. Plac targowy funkcjonuje w środy i soboty. W soboty ze względu, że jest to dzień wolny od pracy, jest dniem najbardziej obleganym. Przyjeżdżają tutaj odwiedzający z trzech kierunków, od Rzeszowa, od Kielc, czy od Krakowa, a nawet zza Krakowa. Handlujący przyjeżdżają nawet z województwa śląskiego - dodał Tomasz Bełzowski. 

Plac targowy w Szczucinie zajmuje powierzchnie prawie 5 hektarów. Jest to jedno z największych targowisk w regionie. A potwierdza to fakt, że tylko w ubiegłą sobotę na plac wjechało ponad 1800 samochodów osobowych. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe