Gmina Tarnów zaprasza na VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "KIMA"

  • 12.05.2022, 09:01
  • Źródło: Gmina Tarnów
Gmina Tarnów zaprasza na VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej…
Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Stowarzyszenie PASSIONART zapraszają solistów, chóry i zespoły do udziału w eliminacjach do VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. Wydarzenie odbędzie się 18 maja w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Patronat nad Festiwalem objął Minister Edukacji i Nauki.

W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci ze szkół muzycznych I i II stopnia). Dolna granica wieku uczestnika wynosi 6 lat.

Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane z historią Polski, a w szczególności z dziejami I Rzeczypospolitej Konfederacji Barskiej, przez utratę Niepodległości, czasy Powstań Narodowych, I wojnę światową i odzyskanie Niepodległości, Międzywojnie, II wojny światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych po II wojnie światowej oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności.

Zwycięzcy eliminacji, które odbędą się w Koszycach Małych, wezmą udział w Koncercie Galowym w Krakowie, który odbędzie się w listopadzie 2022 roku w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Zgłoszenia na Festiwal zawierające kartę uczestnika należy przesłać mailem lub złożyć osobiście do dnia 13 maja 2022 roku do: Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów w Tarnowie, ul. Krakowska 19, [email protected]. W razie jakichkolwiek pytań Centrum Kultury prosi o kontakt pod numerem tel. 14 688 01 37. Regulamin Festiwalu oraz karta zgłoszenia załączona jest poniżej

Źródło: Gmina Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe